kobe bryant
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

NBA Tarihinden 13 Garip Hikaye!

NBA tarihinden inanılması güç 13 hikaye!

6. Kobe Bryant’ın İlk Kontratını Ebeveynleri İmzalıyor!

Bugünlerde onun son maçlarını izliyoruz. Lakers’ın efsane oyuncusu Kobe Bryant hala oyuncuların liseden direkt olarak NBA takımları tarafından seçilebildiği zamanlarda onu seçen Charlotte Hornets’e reşit olmadan gidiyor. Seçildikten hemen sonra efsane olacağı Los Angeles Lakers’ın yolunu tutan Kobe’nin bu takımla imzaladığı ilk kontratını ailesi onun yerine imzalamak zorunda kalıyor. Yani Black Mamba’nın attığı ilk imza kendisine ait değil. Kobe’nin Lakers ile nikah masasındaki ilk imzası ailesine ait.

kobe bryant

7. Air Jordan’lar NBA Tarafından Bir Dönem Yasaklanıyor!

Air Jordan’ların şu an basketbol dünyasında en popüler ayakkabılar olduğu aşikar. 1985’te ilk üretimi yapılan ayakkabıları giyen Majesteleri’ne o zamanki NBA başkanı David Stern tarafından ceza veriliyor. Sebebi ise ayakkabıların o zamanki lig kurallarına uymaması. Ayakkabıyı her giydiğinde NBA’e 5000 dolar ceza vermek zorunda kalan Jordan’ın yükünü tabiki de Nike çekiyor. Air Jordan’lar şu an NBA’de oynayan aktif oyuncuların en çok tercih ettiği ayakkabılardan.

michael jordan

8. Warriors Maça Tamamı Çaylaklardan Oluşan İlk 5’le Çıkıyor!

Bu aralar kırılmadık rekor bırakmayan Golden State Warriors 2011-12 sezonunun son maçında San Antonio Spurs’e karşı tamamı çaylaklardan oluşan bir ilk 5’le çıkıyor! Mark Jackson yönetimindeki Warriors, maça Klay Thompson, Charles Jenkins, Chris Wright, Jeremy Tyler ve Mickell Gladness ile çıkıyor. Çoğu takımın bünyesinde bile 5 çaylak oyuncunun olmadığı düşünüldüğünde bu baya enteresan bir maç. Bu ilk 5’ten şu an Warriors takımında sadece Klay Thompson Golden State için forma terletiyor.

klay thompson

9. Shaq Hakeem Olajuwon’a Bir Mektupla Meydan Okuyor!

1995’te o zamanların en iyi takımlarından Houston Rockets, Shaq’ın takımı Orlando Magic’i finallerde süpürünce Shaq, Olajuwon’ı gönderdiği bir notla 1’e 1 teklifinde bulunuyor. Notta ise şu yazılı: “Hakeem, seriler bitmiş olabilir ama aramızdaki mevzu hala bitmiş değil. Arkanda takımın da varken iyisin tabi, gel de 1’e 1’de kapışalım”. Ne diyelim, yenilen pehlivan güreşe doymazmış!

shaq

10. Qyntel Woods Nüfus Kağıdı Olarak Kendi Basketbol Kartını Kullanıyor!

2003 yılında arabayla hız yaptığı gerekçesiyle bir polis tarafından kenara çevrilen Portland Trail Blazers’lı Qyntel Woods, yanında belge olarak ne ehliyet, ne de nüfus kağıdı olmadığı için cebinden kendisi için yapılan basketbol kartını çıkarıyor ve polise veriyor. Bu olaydan tabiki de sıyrılamayan Woods 1096 dolar cezaya çarptırılıyor. Polisin de yanında basketbol kartı olsaydı belki de basit bir değiş tokuşla işin içinden sıyrılırdı.

qyntel woods

11. Olimpik Sporcu Carl Lewis Chicago Bulls Tarafından Draft Ediliyor!

Günümüzde NBA Draft’ı iki turdan oluşuyor. Draft’ın 10 turdan oluştuğu zamanlarda takımlar seçecek oyuncu bulamadığından ötürü, merceklerini sadece basketbolculara değil bütün sporculara tutuyorlar. Chicago Bulls Lewis’in hızına hayran kalmış olacak ki, ne olur ne olmaz diye sporcuyu 1984 senesinde 208. sıradan seçiyor. Lewis atletizm sahasında kalmayı tercih ediyor tabi…Biz de bunu öğrenince Usain Bolt’u parkelerde düşünmekten kendimizi alamadık!

bulls

12. NBA’de Şehir Değiştirmeyen Sadece İki Takım Var: Knicks ve Celtics!

NBA’de oynanan ilk maçtan itibaren bir çok takım evrimden geçti. Çoğu takım logosuyla beraber şehrini de değiştirirken, bu trend’e uymayan sadece iki takım var: New York Knicks ve Boston Celtics! New York ve Boston gibi büyük şehirlerde yaşayan basketbol severlerden olacak, Knicks ve Celtics takımları hala yerlerinde duruyor. Bir çok takımın bazen birden fazla şehir değiştirdiğini düşündüğümüzde bu inanılmaz bir olay!

celtics

13. Paul Pierce 11 Yerinden Bıçaklanıyor!

Onu belki de bu yüzden “Truth” yani “Hakikat” diye çağrıyorlar. Paul Pierce 2000 senesinde bir barda çıkan kavgayı ayırmaya çalışırken bir kişi tarafından tam 11 yerinden bıçaklanıyor. Şansına yanında bulunan takım arkadaşı Tony Battie, oyuncuyu en yakın hastahaneye götürerek kurtarıyor! Paul Pierce bu olaydan sonra 2008’de takımı Boston Celtics’le yüzük kazandı, bunu da unutmayalım.

paul pierce

Yazar: Efe İnanır

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rudy-Gobert-Donovan-Mitchell-Thabo-Sefolosha-Joe-Ingles-Ricky-Rubio

LeBron Bence Bunu Bir Düşün!

kobe bryant

NBA Tarihinden 13 Garip Hikaye!