nba telefon
in

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

NBA’de Telefon Bağımlılığı!

Kafanı kaldır da pas at!

Ya Telefonun Ya Takım Arkadaşın

Günümüz NBA süper starlarının hepsinin bir sosyal medya ikonu olduğu tartışılmaz bir gerçek. LeBron James’in 42 milyonluk Instagram takipçilerinden, Joel Embiid‘in Twitter atışmalarına kadar hepsi sosyal medya ile yaşayan ve sosyal medya ile beslenen markalar haline gelmiş durumda.

Bu durum, NBA takımları için soyunma odalarında pek de hoşlanmadıkları kareler yaratmaya başladı. Bir soyunma odasın hayal edin. Herkesin elinde telefon, kimse kimseyle konuşmuyor. Biz bile arkadaşlarımızla yemeğe çıktığımızda kendimizi telefonların ekranlarına yapışmış şekilde, tamamen yemekten kopmuş olarak bulabiliyoruz. Böyle bir ortamın takım kimyasına ciddi anlamda zarar verebileceği gayet açık.

Lig çapında yönetimler telefon bağımlılığı ile savaşmak adına farklı önlemler almaya başlıyor. Bu takımlardan biri de Philadelphia 76ers. Veteran şutör JJ Redick‘in anlattığına göre takım yemeklerinde artık bir telefon torbası bulunuyor. Herkes yemeğe oturmadan telefonlarını bu torbanın içine atmak zorunda.

Eğer takım kimyanız yoksa, ne kadar yetenekli olursanız olun, o takımın başarıya ulaşması imkansız. Teknoloji ile iç içe olan NBA’den yerinde bir hamle.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

terry rozier

Celtics’te Bir Garip İkili: Perry Dozier ve Terry Rozier

LeBron’un Hayalindeki Lakers