Nike
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ TERTEMİZTERTEMİZ HAHAHAHA YOK ARTIK!YOK ARTIK!

Nike’den Örnek Bir Hareket

Sosyal Farkındalık Konusunda Örnek Marka

Nike Her Zaman Bir Adım Önde

NBA’in sosyal farkındalık konusunda sadece Amerika’daki değil, dünyadaki en iyi kurumlardan biri olduğu artık tartışmasız bir gerçek. 2005 senesinden bu yana NBA Cares adı altında başlattığı programla ülkesindeki ve dünyadaki sorunlara dikkat çeken NBA, bağış olarak topladığı milyonlarca dolar dışında yaklaşık olarak 950,000 saat boyunca gönüllü çalışmalara katıldı. Bu çalışmalar çoğunlukla eğitim, gençlik ile aile gelişimi ve sağlık sorunları ile ilgiliydi.

NBA’in bu sorumluluk bilinci, zamanla beraber çalıştığı firmalara da yansımaya başladı. Bu konuda NBA’in en büyük takipçilerinden biri olan Nike firması, alanında bir ilke imza attı ve bundan sonra bedensel engelli taraftarlar için ayarlanabilen formalar ve takım kıyafetleri üreteceklerini açıkladı. Nike ayrıca, geçtiğimiz sezon 16 yaşında cerebral palsy hastası olan bir taraftardan aldığı istek üzerine, bağcıkları yerine fermuarları olan ve böylece ağzı daha geniş açılıp daha kolay giyilip çıkarılabilen bir ayakkabı üretmişti.

Tommy Hilfiger ve Target gibi önemli markaların da katıldığı bir moda gösterisiyle bu formaları geçtiğimiz hafta New York Moda Haftası’nda tanıtan Nike, taraftarlardan tam not almayı başardı. Yaklaşık her beş Amerikalıdan birinin engelli olduğunu ve herkesin takımının kıyafetlerini veya sevdiği oyuncunun ayakkabılarını giyme özgürlüğüne sahip olması gerektiğini belirten Nike’ın tutunduğu bu tavrın diğer markalara örnek olmasını diliyoruz!

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?