in ,

Normal Sezon’un En Başarılı Hikayelerinden Biri : Clippers

Doc Rivers’ın Öğrencileri

L.A’in En Güçlü Ekibi!

Los Angeles Clippers ekibi bu sezon muhteşem basketboluyla kendi adından söz ettirmeyi başardı. Sezon başında Lebron James’in Lakers’a katılmasıyla beraber son yıllarda Clippers’ın elinde tuttuğu Los Angeles’ın en iyi takımı unvanını Lakers’a tekrardan teslim edeceği tahmin ediliyordu; ancak sezonun ilerleyen zamanlarında bu böyle olmadı ve Clippers unvanını tekrardan korumayı başardı.

Clippers sezon başından beri iyi oynayarak sezon ortasına kadar iyi performans sergiledi ve playoff potasındaki konumunu korumayı başardı. Takas döneminin son günlerinde ise takımının en çok sayı üreten ismi olan Tobias Harris dahil olmak üzere, Boban Marjanovic ve Mike Scott’u 76ers’a göndererek onlara karşılık , Wilson Chandler, Mike Muscala, Landry Shamet, iki tane 1.tur ve iki tane 2.tur draft hakkı aldı. Ayrıca, bunun yanında Mike Muscala’yı göndererek karşılığına Michael Beasley ve Ivica Zubac’ı kadrosuna kattı.

Bu takasla beraber Clippers’ın bu sezon için teslim bayrağını çektiğini ve gelecek sezonlar için yapılanacağı düşünülüyordu. İlerleyen zamanlarda bu durumun öyle olmadığı anlaşıldı. Doc Rivers’ın öğrencileri, iyi oyunlarını devam ettirerek şuan batı konferansında 42 galibiyet 30 mağlubiyetle 8.sırada ve en yakın rakibi olan Kings’e 7 galibiyet fark atmış durumda. Clippers’ın takas sonrası derecesi ise 12 galibiyet 5 mağlubiyet.

Clippers’ın bu başarısının mimarı şüphesiz Doc Rivers. Yılın koçu ödülü için en önemli adaylardan biri olan Rivers, takımının takas sonrası hücum stratejisini hiç değiştirmeden en iyi hücum takımlarından biri olmaya devam etti. Bunun yanı sıra Lou Williams, Montrezl Harrell gibi kaliteli bench oyuncularıyla beraber göz kamaştırmaya devam ediyor. Clippers her ne kadar 8.sırada olsa da üst sıralara çıkma ihtimali var, sezon sonunda kaçıncı bitirip playofflar da kiminle eşleşeceği merak konusu. Clippers normal sezonu sizce kaçıncı bitirir ?

What do you think?