david robinson tim duncan
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Nostalji: Eski Zamanın İkiz Kuleleri

Amiral ve Bay Fundamental.

Spurs’un Devleri

San Antoni Spurs‘un efsane uzunu David Robinson, eski takım arkadaşı Tim Duncan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Robinson, Duncan’ın kariyeri boyuncu başına gelen en güzel şeylerden biri olduğunu söyledi.

“Tim kariyerim boyunca başıma gelen en güzel şeydi. Açıkcası, Red McCombs ve Peter Holt gibi takım sahipleride harikaydı. Ve diğer en önemli şeylerden biri de Pop gibi bir koçla çalışmak, bu da kariyerim boyunca başıma gelen en iyi şeylerden ikincisi olabilir (gülerek). Ama Tim ile birlikte oynamak en iyisiydi sanırım. Gelişmem ve daha iyi bir oyuncu olmam için bana çok destek oldu. Ona minnettarım. O gerçekten çok iyi bir lider. Şampiyonalar kazanarak, belirlediğimiz uzun vadeli hedeflere ulaşmamıza yardımcı oldu. Ve 25 yıllık bir dönem boyunca model bir takım olmamızı sağladı.”

Tim Duncan ve David Robinson birlikte oynadıkları zaman gerçekten de pota altını hakimiyetleri altına alan bir ikiliydi. Aslında şimdiki Cousins ve Davis ikilisine benzetebiliriz. Günümüzde dış atışın oyunu çok daha fazla domine ediyor olması, modern ikiz kulelerin önündeki en büyük engellerden.

Timmy ve Amiral birlikte 2 şampiyonluğa imza attılar. Amiral’in kariyeri boyunca yakaladığı maç başına ortalamalar ise şu şekilde: 21.1 sayı, 10.6 ribaund, 2.1 asist.

Yazar: Umut Aytekin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kawhi leonard

Gregg Popovich: “Suçlayacak Birilerini Aramaktan Vazgeçin!”

stephen curry

JaVale McGee, Stephen Curry’i Sakatladığı Pozisyon Üzerine Konuştu