dirk-nowitzki-kristaps-porzingis
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Nowitzki: ‘’Porzingis’in Ne Kadar İyi Olabileceği Düşüncesi Çok Korkutucu!’’

Onun durmak için bir limiti yok.

Süperstar, Unicorn İçin The New York Post’a Konuştu

Yıldız parlayan oyuncuların, efsanelerle karşılaştırılması NBA’de çok olası bir durum. En önemli örnek Kobe Byrant .Bir oyuncu ne zaman belli bir sayı barajını geçse, bir iki şampiyonluk alsa ya da bir röportajında mentaliteden bahsetse anında Kobe ile karşılaştırma ve benzetilmelerle karşı karşıya kalıyor. Tabi bunun yanı sıra Allen IversonKyrie Irving, Kevin DurantTracy McGrady benzerlikleri de konuşulmadı. İşin diğer bir tarafına değinmek gerekirse beyaz oyuncuların karşılaştırılacağı efsane beyaz oyuncular pek bulunmamakta fakat bu Kristaps Porzingis için söylenmiş bir şey değil. Halen aktif olarak oynayan Almanya doğumlu efsane Dirk Nowitzki ile benzerlikleri tartışılmaz hatta ustasının görüşlerine bakılırsa kendisinden çok da önde bir kariyer bitireceği düşünülüyor.

The New York Post’tan Marc Berman’a konuşan süperyıldız;

Benden çok daha fazla savunma yaptığı kesin, uzun kollarıyla ve müthiş zamanlamasıyla şutları bloklamakta çok  iyi. Hücum olarak  çok uzaklardan kolaylıkla şut atabilmekte, bu korkunç. Ayrıca dribbling yeteneğine her gün bir şeyler ekliyor, yakında yürüyen ters eşleşme (mismatch) olacak. Eğer bu çalışma temposuyla (ki öyle devam edeceğini düşünüyorum), sakatlıksız giderse önünde büyüyeceği bir limit yok.

Tabi bu sözlerin arkadasın Nowitzki’nin alçak gönüllülüğü hissedilmekte, sonuçta çaylak senesinde ne kadar zorlansa da NBA’deki üçüncü yılından itibaren dominant bir süperyıldız olarak kendisini bugüne kadar izledik. Artık ayaklar ağırlaşsa da boş bir şutu asla affetmiyor ve bu da Avrupa’dan NBA’e transfer edilen en büyük yıldız olduğunun bir başka kanıtı. Bakalım Porzingis bu seviyelere gelecek mi hepimiz zaman içerisinde göreceğiz ama öncelikle kendi takımı Knicks’i sırtlayarak playofflarda boy göstermeye başlaması gerekiyor.

Yazar: Çağdaş Arman BULUT
Editör:Okan BURHAN

(http://uproxx.com/dimemag/dirk-nowitzki-kristaps-porzingis-scary-knicks-mavs/2/)
Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?

-1 Points
Upvote Downvote