ömer aşık
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK!

Ömer Aşık – Nikola Mirotic Takasında Neler Oldu?

Ayrıntılar burada!

Yaşananlar ve Nedenleri

Takas sezonunu Blake Griffin transferi ile fırtına gibi başlatan Detroit Pistons ve Los Angeles Clippers‘ı ligin geri kalanı takip edecek gibi gözüküyor. Dün gece temsilcimiz Ömer Aşık‘ın takas edildiğinin haberini aldık fakat sonrasında sizlere takasın rafa kaldırıldığını bildirdik. İşte yaşananlar ve nedenleri.

Chicago Bulls takımdan uzun süredir ayrılmak isteyen Nikola Mirotic‘i dün gece New Orleans Pelicans‘a yollamayı kabul etti. Karşılığında Ömer Aşık ve birinci tur hakkını alan Pelicans, DeMarcus Cousins‘ın boşluğunu 4 numarada dolduracak, modern basketbola uygun olan bir uzun buldu.

Fakat sonrasında takas rafa kaldırıldı. Bunun nedeni Mirotic’in geleceğini elinde tutuyor olması.

Sezon başında iki senelik Bulls ile kontrat imzalayan Mirotic’in 2018-19 sezonu için kontratında kazanabileceği 12.5 milyon dolar bulunuyor. Fakat ikinci sezonundaki bu ödeme takım opsiyonlu. Eğer Mirotic bu takası kabul ederse önümüzdeki sezon kazanacağı 12.5 milyon dolar garantisi kalkmış oluyor. Eğer iki takımdan biri Mirotic’in takım opsiyonunu alırsa, Mirotic’in izni olmadan takas gerçekleşebilir. Fakat Pelicans şu ana kadar önümüzdeki sezon Mirotic için 12.5 milyon dolar ödemeye pek sıcak bakmıyor. Bunun sebeplerinden biri DeMarcus Cousins’ın takıma dönme ihtimali olabilir.

Bu sezon Bobby Portis tarafından yumruklanmasına rağmen 16.4 sayı 6.4 ribaund ortalamaları tutturan Mirotic yeni bir takım bulabilecek mi, hep beraber göreceğiz.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hawks 105 – Timberwolves 100

Matt-Barnes

Clippers’ta Sorun Mu Var?