green
in ,

Oyunu Okumak: Draymond Green

Steve Kerr, Draymond Green hakkında açıklamalarda bulundu.

Savunmayı Düzenleyen Kişi

Golden State Warriors‘un koçu Steve Kerr, oyuncusu Draymond Green‘in oyunu çok iyi analiz ettiğini ve okuduğunu söyledi. Ayrıca Green’nin savunma tarafına da değinmeyi ihmal etmedi.

Kerr açıklamalarında “Draymond gerçekten çok iyi bir hafızaya sahip. Maçın tekrarını izlerken herhangi bir pozisyonun nasıl geliştiğini hemen anlatıyor. Ayrıca çok büyük bir oyun bilgisine sahip. Oyunu resmen okuyor. Analizlerde karşı takımların setlerini neredeyse aklına kazıyor ve maçta rakibin hangi oyunu oynayacağını anlayıp ona göre harekete geçiyor. O bizim sahadaki bir parçamız savunmayı gerçekten. O ligdeki nadir oyunculardan biri.” diyerek oyuncusun övgülerde bulundu.

Kerr sözlerinin neredeyse hepsinde haklı. Bence Green rakibi analiz etme konusunda ligdeki sayılı iyi oyunculardan biri. Gerçekten maçtan 2-3 önce analizini izlediği rakibin saha için dene oynayacağını hemen çözüyor ve duruma arkadaşlarını da uyandırıp, savunmayı yöneterek rakibe  ona uygun şekilde bir karşılık veriyor. Aslında iyi bir savunmacı olmasında bununda katkısı büyük

Yazar: Umut Aytekin

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kobe

Kobe’den Yeşil Işık!

trae

Puma NBA’e Yeni Curry İçin Dönüyor!