tyreke evans
in , ,

Philadelphia 76ers, Tyreke Evans İle İlgileniyor

Sixers şutör gard mevkisi için yeni bir oyuncu arayışında.

Tyreke Sesleri

Philadelphia 76ers iddia edilene göre Memphis Grizzlies’in 28 yaşındaki oyunucusu Tyreke Evans’ı kadrosuna katmak istiyor.

Tyreke Evans bildiğiniz üzere Memphis’e geçtiğimiz yaz ayında 1 yıllık 3.3 milyon dolarlık bir kontrat ile katılmıştı. Evans bu sezon 19.5 sayı, 5 asist, 5 ribaund ve 1 top çalma istatistikleri ile kariyerinin en parlak sezonlarından birini geçiriyor.

Memphis Grizzlies ise olası bir takasta mutlaka bir birinci tur seçimi istediği belirtildi. Philadelphia’nın ise birinci tur haklarından birini bu takasta kullanmaya pek sıcak bakmıyor. Grizzlies ise Tyreke’i takas etmekte kararlı. O kadar kararlı ki Tyreke takas edilene kadar oyuncuyu maça çıkarmayacaklarını açıkladı. Bunun sebeplerinden biri Tyreke’in sakatlık dolu geçmişi.

Tyreke Evans 2009 yılında Sacremento Kings tarafından ilk tur 4. sıradan draft edilmişti. O sezon 20.1 sayı, 5.8 asist, 5.3 ribaund ve 1.5 top çalma gibi bir çaylak için oldukça üst düzey istatistikler ile oynamıştı. Ayrıca o sezon yılın çaylağı seçilen Evans çaylak yılında 20 sayı-5 ribaund-5 asist ve üstü istatistikler yakalamayı başarmış NBA tarihindeki 4 oyuncudan biri konumunda. Diğer 3 oyuncu ise Oscar Robertson, Michael Jordan ve LeBron James.

Yazar: Eren Şahin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hassan whiteside

Milwaukee Bucks’ın Yeni Hedefi: Hassan Whiteside

isaiah canaan

Isaiah Canaan’ın Korkunç Sakatlığı