philadelphia
in ,

Philadelphia’nın DEV Transfer Hedefleri!

Philadelphia Büyük Oynuyor!

Process’e Yeni Parçalar

Doğu Konferans yarı finallerinde Boston’a elenerek takipçilerini şaşırtan Philadelphia, çok daha büyük hedefler için kollarını sıvamış görünüyor. Uzun süredir “trust the process” sloganı ile taraftarlarına seslenen organizasyon, artık sürecin bittiğini göstermek istiyor. Bu sezon Doğu’yu 3.bitiren ve ilk yarı final oynayan ekip için bir sonraki aşama tabi ki şampiyonluğa oynamak. Bu hedef için 3 süperyıldız listeye girmiş durumda.

LeBron James ve Paul George‘un bu yaz serbest kalması, Kawhi Leonard‘ın ise Spurs’le bağlarının kopma noktasına gelmiş olması bir çok takımın iştahını kabartİyor. Özellikle salary-cap’i uygun olan takımlar en az 2 yıldızı aynı anda takıma katmak için uzun süredir uğraş veriyor. Yıldızları ikna etmeye en yakın iki takım ise Los Angeles Lakers ve Philadelphia 76ers. Lakers’ın yıllardır bunun için hazırlandığı ve LeBron’u getirmek için tüm kadrosunu boşalttığını görüyoruz. Aynı durum Philadelphia içinde geçerli ve sezonun kendileri adına sona ermesiyle buna hız vermiş durumdalar.

Bu sezon takım halinde yakaladıkları başarının yanı sıra Embiid ve Simmons’ın süperstar potansiyelleri, yüzük ve başarı isteyen büyük yıldızların dikkatini çekiyor. Son çıkan habere göre Philadelphia LeBron James, Paul George ve Kawhi Leonard’dan ikisini kadrosuna katmak istiyor. İlk hedef LeBron ve George olsa da, Spurs’ten takas hamlesi ile Leonard’ı alabileceklerini düşünüyorlar.

JJ Redick ve Amir Johnson‘ın biten kontratları salary-cap’i rahatlatmış durumda. 35 milyon dolar civarında bir ücret alması beklenen LeBron’a bu ücreti rahatlıkla karşılayabilecek ekip, Paul George’a da maksimum önerebilir.

George yada LeBron’un gelmemesi durumunda ise Leonard için Spurs’u ikna edebilecek her türlü materyal ellerinde var. Genç bir yıldız adayı (Fultz), kaliteli bir görev adamı (Covington yada Saric), biten bir kontrat (Bayless 8 milyon dolar) ve Lottery den draft hakkı (ilk 14 seçim lottery anlamına geliyor). Ayrıca eski Spurs asistanı olan Philadelphia koçu Brett Brown ile Kawhi Leonard’ın ilişkilerinin iyi olduğu bilinen bir durum.

Spurs yönetimi ellerinden bedavaya gidecek olan yada mutsuz olduğu için verimli olmayan bir oyuncudan ziyade takımı baştan kuracak bir takasa gidebilirler. Leonard çok büyük bir oyuncu olsa da kullanmadıktan sonra bir anlamı yok. Fultz, Covington ve 1.tur draft hakkı yapılanma için çok değerli parçalar olacaktır.

Sizce bu yıldızlardan hangisi yada hangileri Philadelphia ile imzalar? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yazar: Aykut Aksu

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kobe bryant

Kobe LeBron’dan Daha Yetenekli…Mamba Bunu Beğendi!

rockets warriors

Seri Analizi: Rockets vs Warriors