blake griffin
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Pistons’ın Yeni Yıldızı: DEV Blake Griffin Takasının Analizi!

Pistons ve Clippers arasında gerçekleşen dev takas!

Neler Neler!

NBA’de takas sezonu fırtına gibi başladı! Süper star Blake Griffin Los Angeles Clippers‘a veda ederken güçlerini Doğu Konferansı’nda Andre Drummond ile birleştirerek Detroit Pistons‘a takas edildi. İşte takasın detayları!

Pistons 28 yaşındaki yıldız için Tobias Harris, Avery Bradley, Boban Marjanovic, bir ilk turk draft hakkı ve bir de 2019 draftının ikinci tur khakkını verdi. Pistons, Blake için ciddi bir bedel öderken ayrıca Brice Johnson ve Willie Reed‘i de kadrosuna kattı.

Kariyeri boyunca sakatlıklarla boğuşan bir süper star karşılığında Clippers’ın gerçekten iyi bir paket aldığını belirtmek gerekiyor. Celtics kadrosundan takas edildikten itibaren beklelinen performansı sergilemeyen Avery Bradley için ikinci bir şans doğdu. Kariyer sezonu geçiren Tobias Harris, Clippers forması ile şans bulmaya devam edecek. Pistons kadrosunda süre bulamayan Boban, DeAndre’nin yedeği olarak daha fazla süre bulabilir. Bunun dışında alınan draft hakları geleceği kurgulamak adına Clippers’a yardımcı olacak.

DeAndre Jordan‘dan bahsederken, Clippers’ın DeAndre ve Lou Williams‘ı da takas etmeye çalıştığını biliyoruz. Clippers iki yıldız karşılığında yine genç oyuncular ve draft hakları arıyor.

Clippers tarafında bu takasın başka bir ilginç noktası ise Blake’e henüz birkaç ay önce 5 sene için 172 milyon dolarlık dev bir kontrat verip, “O organizasyonumuzun yapı taşı” açıklamaları yaptıktan sonra yıldızı takas etmeleri oldu. Bu sezon 33 maça çıkan Blake 22.6 sayı, 7.9 ribaund ve 5.4 asist ortalamaları ile oynuyor.

Pistons bu takas ile kazanmaya hazır olduğunu gösterirken, takasın ne kadar etkili olacağını hep beraber göreceğiz. Pistons an itibari ile Doğu’nun 9. sırasında bulunuyor. Pistons için bunun faturası ise bir hayli ağır olacak.

Drummond ve Griffin uzun ikilisini kurmanın bedeline göz atalım.

Pistons bu ikili için 2017-18 sezonunda 53.3 milyon dolar, 2018-19 sezonunda 57.3 milyon dolar, 2019-20 sezonunda 61.3 milyon dolar ve 2020-21 sezonunda 65.5 milyon dolar ödeyecek.

Nice takaslara!

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

allstarmvp

İşin İçine Para Giriyor

Boston Celtics v Denver Nuggets

Nuggets 110 – Celtics 111