in , , , , , ,

YORUMSUZYORUMSUZ

Popovich ve Kerr Yemekte Ne Konuştular?

Kerr, Kawhi hakkında bilgi mi topladı?

Bir Akşam Yemeği, Birçok Söylenti!

Kawhi Leonard! Bu isim sezon başlarken en çok tartışılan isimlerden biriydi. Klubün efsane oyuncularının arasına girebilecek bir Raptors’lı, DeMar DeRozan, Kawhi için gönderildiğinde taraftarların çoğu sinirlendi hatta şu şekilde tweetler bile atıldı:

“Yani Toronto Raptors, takımın en sadık ve tartışmasız en büyük yıldızını, kalmak ya da oynamak gibi bir düşüncesi olmayan hoşnutsuz bir “süperstar” için takas etti.”

Bütün bu söylemler ve karışıklıkların içinde sezona başlayan Kawhi, ilk 6 maçında 27.3 sayı, 7.8 ribaund, 3.2 asist ile mücadele ederken Raptors taraftarının da gönlünü yavaş yavaş alıyordu. Sezon boyunca 60 maça çıkan Kawhi, 27.6 sayı, 7.3 ribaund, 3.3 asist, 1.8 top çalma ortalamaları tutturmayı başardı. Playoff’lara, Milwaukee Bucks’ın ardından ikinci girdi Raptors. İlk turda Orlando Magic’i 4-1 ile geçen Raptors, ikinci turda Philadelphia 76ers karşısında çok zorlandı. Bunun sebebi, ilk turdan sonra takımın çok kötü oynamaya başlaması ve takımı Kawhi’nin tek başına taşıyor olması. Orlando Magic serisi boyunca 5 maçta 27.8 sayı, 6.6 ribaund, 3 asist ortalamaları tutturan Kawhi, sonraki Philadelphi 76ers ve Milwaukee Bucks serilerinde 32.5 sayı, 9.7 ribaund, 4.2 asist ile mücadele etti. Bu istatistik bize Kawhi’nin takımı nasıl sırtladığını bir kez daha gösteriyor.

Peki, asıl soru nedir? Golden State Warriors, Kawhi Leonard’ı nasıl durduracak?

Bu sorunun cevabını bizim kadar Steve Kerr de merak etmiş olacak ki geçtiğimiz gün Gregg Popovich ile akşam yemeğinde görüntülendi.

Bu fotoğraf hakkında birçok şey yazıp çizildi. Fakat ne Steve Kerr ne de Gregg Popovich konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Ta ki bugüne kadar. Kerr, Popovich ile arkadaş olduklarını ve eskiden asistanı olduğunu belirtikten gelecek final serisi hakkında konuştukları hakkındaki söylemleri reddetti.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bu iki koç, Kawhi hakkında herhangibir şey konuşmuş olamazlar mı?

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?