in ,

HAHAHAHA

Porzingis Knicks’ten Bu Yüzden Mi Ayrıldı?

İşte gerçek sebebi

Porzingis, Kevin Durant’le Oynamak İstemediği İçin Mi Knicks’ten Ayrıldı?

Takas süresinin sonlarına doğru gerçekleşen Mavs-Knicks takasının detaylarıyla ilgili ortaya iddialar atılmaya başlandı. Porzingis’in Knicks yönetiminden takasını talep etmesi akıllarda birçok soru işareti bırakmıştı. Bu soru işaretlerinden biri olan “neden” sorusuyla ilgili yeni düşünceler doğdu.

Takastan önce Knicks’in yaz dönemi için bir maksimum kontrat alabilecek maaş boşluğu vardı. Bu boşluğun da bu sezonun sonunda Warriors’la sözleşmesi bitecek olan Kevin Durant’le doldurulacağı yaklaşık iki sezondur gündemdeydi. Zach Lowe’un haberine göre; sakatlanmadan önce takımın en önemli parçası ve marka yüzü olan Kristaps Porzingis, Durant’in gelmesi halinde takımın marka yüzü olma özelliğini kaybedeceğini ve ikinci planda kalacağını düşündü ve takasını talep etti.

Eğer Porzingis gerçekten böyle bir sebepten dolayı takımından ayrılmayı seçtiyse onun kişiliği hakkındaki düşünceler tamamıyla değişecektir. Önceden olgun, uyumlu bir oyuncu gibi gözüken KP, bu takas talebiyle NBA’in en büyük egolarından biri olarak gözükecektir.

Ben şahsen Avrupa’da yetişmiş bir oyuncunun böyle bir nedenden dolayı takımından ayrılmak isteyeceğini düşünemiyorum. Takım oyunuyla yetişmiş, kendinden önce takımını düşünmeyi öğrenerek büyümüş bir oyuncunun sadece kendi menfaatini düşünerek ligin en iyi üç oyuncusundan biriyle oynamamak istemesi bana açıkçası inandırıcı gelmiyor.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?