ersan
in ,

BEĞENDİM TERTEMİZ

Profesyonel!

Temsilcimiz Ersan İlyasova, Miami maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Görev Adamı

Philadelphia 76ers‘in forveti Ersan İlyasova, takımının Miami Heat‘e karşı aldığı galibiyetten sonra bazı açıklamalarda bulundu. Milli oyuncumuz, pivot oynamasının nedeninin sadece Heat’e karşı yapılan bir plan için olduğunu söyledi.

Ersan İlyasova yaptığı açıklamalarda “Karşımızda Hassan Whiteside varsa alanı açıp, oyunu yayıp daha etkili olmak istiyoruz. Ben her zaman hazır kalmaya çalışıyorum. Her zaman takımım için hazır olmayı istiyorum. Çünkü playofflarda nerede ne zaman ne olacağını bilemezsiniz, her şeye hazır olmalısınız. Koç taktik için Heat’e karşı pivot olarak oynamamı istedi ve bende kabul ettim. Sonuçta her şey takım için…” diyerek hangi mevkide oynadığının önemi olmadan göreve hazır olduğunu belirtti.

Basın mensuplarının Furkan Korkmaz sorusuna ise Ersan İlyasova şu şekilde cevap verdi: “Playofflar genç oyuncular için çok önemli. Maçta yarım dakika oynamaları bile onlara büyük katkı, tecrübe. Furkan oyuna girdiği anda korkmadan şutunu attı ve soktu. O genç bir oyuncu umarım ilerde iyi yerlere gelecektir.”

Ersan İlyasova açıklamalarında dediği gibi Heat maçında pivot pozisyonunda görev aldı. Ve bu görevi de layıkıyla ile yerini getirmiş durumda. Ersan İlyasova Heat’e karşı, 17 sayısı ile takımını galibiyete sürükleyen isimlerden oldu.

Diğer milli oyuncumiz Furkan Korkmaz ise maçı 3 sayı ile sonlandırdı.

Yazar: Umut Aytekin

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

madrid pana

Seri Analizi: Panathinaikos vs Real Madrid

kawhi leonard

Kawhi Leonard Defteri Kapandı!