kobe bryant
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Rap Şarkılarında İsmi Geçen Süper Starlar

LeBron, Curry ve Daha Nicesi

Kevin Durant

 • “Now my phone blowin’ up like ring
  Like ring, ring, ring, ring, ring, ring, ring, ring, ring, ring, ring
  That Kevin Durant, I’m a champion”
  Logic“44 More”

  (Bu şarkı yayınlanalı yaklaşık bir hafta oldu, çok yeni bir şarkı anlayacağınız. Logic burada ring kelimesini bol bol kullanarak hem telefon çalma sesinden hem de yüzükten bahsediyor ve Durant’e harika bir selam gönderiyor. Oldukça akıllıca)
 • “Shout out to KD, we relate, we get the same attention
  It’s rainin’ money, Oklahoma City Thunder
  The most successful rapper 35 and under”
  Drake“Weston Road Flows”

  (Drake burada kendisinin Durant ile aynı özveri ve dikkate sahip olduğundan bahsediyor. Ayrıca 35 yaş altı en iyi rapçiyim derken hem kendi yaş aralığındaki rapçilere güzel bir gönderme yapıyor hem de Durant’in forma numarası olan 35’i kullanarak Durant’e güzel bir selam daha gönderiyor.)
 • Meets KD, ain’t no ni**a that can shoot like me”
  Cole – “Fire Squad

  (J. Cole burada Durant’in ne kadar kusursuz bir skorer olduğundan ve onun şut yeteneğinden bahsediyor. Ayrıca kendisini de rap piyasasında en iyiler arasında konumlandırıyor.)

James Harden

james harden

 • “H-town my second home like I’m James Harden”
  Drake“No New Friends”(Harden’ın Harden olduğu yer Houston Rockets şüphesiz. Drake için de Houston şehri ayrı bir önem arz ediyor. Lil Wayne ile Houston’da tanışıyor ve onun el uzatmasıyla günümüzün en önemli sanatçılarından birisi haline geliyor. O yüzden Drake burada tıpkı Harden için olduğu gibi Houston benim de ikinci evim diyor.)
 • “I need fake ni**as to get way back
  James Harden with the range on me ni**a way back”
  Travis Scott“Way Back”

  (Travis burada Harden’ın o meşhur step-back hareketiyle rakiplerine karşı açtığı mesafeden bahsediyor. Ve kendisinin de, yanındaki sahte insanlardan tıpkı o şekilde kurtulması gerektiğini söylüyor. Bir anekdot daha: Travis Scott Houston doğumlu bir rapçi ve bu yüzden Harden’a sevgisi ve saygısı çok büyük)
 • “Now we hottest in the streets, it ain’t no discussion
  James Harden, Swaggy P runnin’ up the budget”
  Kanye West“Facts”

  (Kanye West’in Adidas markasıyla olan işbirliğinden haberdarsınızdır eminim. Burada Kanye; James Harden ve Nick Young’ın Adidas ile sözleşme imzalamalarına atfen, onlara bolca para bayılıp takımımıza kattık artık bizden iyisi yok minvalinde bir şey diyor.)

Kobe Bryant

kobe bryant kendrick lamar

 • “Me and Top is like a Kobe and Phil
  A father figure fu*k with him, you get killed”
  Kendrick Lamar“Untitled 02 | 06.03.2014.”

  (Kendrick burada kendis ile Anthony Tiffith’in arasındaki ilişkiyi; Kobe ve Phil Jackson arasındaki ilişkiye benzetiyor. O bana koçluk ediyor ben de ona başarılar getiriyorum gibi algılayabiliriz bu kısmı. Tıpkı Phil Jackson’ın Kobe’ye hem koçluk hem babalık etmesi gibi.)
 • “Me and Niko used to plot on how to make a change
  Now me and Kobe doin’ shots the night before the game”
  Drake“Views”

  (Drake bildiğiniz gibi Kanadalı ve büyük bir Raptors fanı. Birçok Toronto maçında onu saha kenarında görebilmek işten bile değil. Burada şöhretin insana hangi kapıları açabileceğini söylüyor ve bir Toronto – Lakers maçı öncesi Kobe ile beraber takılıp, vakit geçirmelerinden bahsediyor.)
 • “Kobe doin’ work, 2-4 on my shirt
  He is the greatest on the court
  And I’m the greatest on the verse”
  Lil Wayne “Kobe Bryant”(Wayne burada, Kobe’nin parkede, kendisinin ise sahnede en iyisi olduğunu söylüyor. Ve her ikimizde çok sıkı çalışıyoruz mesajını veriyor.)

Rap ve Basketbol dünyası dipsiz bir kuyu malumunuz. Yukarıda yazdıklarım dışında onlarca örnek bulmanız işten bile değil. Ancak ben hem kendi sevdiklerimi hem de daha popüler olanları bir araya getirmeye çalıştım. Ayrıca önemli bir not: en başta sözlerin direkt Türkçe çevirilerini yaparak yola çıktım fakat kullanılan mecazlar olsun, yapılan kelime oyunları olsun direkt Türkçeye çevirmeyi oldukça güç hale getirdi. Küfür ve argo kelimelerin çevrilmesinin zorluğundan hiç bahsetmiyorum bile. Bu yüzden; burada şunu demiş, şurada bunu kastediyor yolundan gitmeyi denedim, umarım keyifli bir içerik olmuştur.

Yazar: Ertan Dunar

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cedi osman

Sakatlık Raporu: Cedi Osman

kobe bryant

Rap Şarkılarında İsmi Geçen Süper Starlar