raptors
in , ,

Raptors 114 – Wizards 106

Toronto Raptors (1) vs Washington Wizards (8)

İlk Maç Fobisi Atlatıldı, Sırada Ne Var?

Normal sezonu Doğu Konferansı’nın lideri olarak tamamlayan Toronto Raptors, playofflara 8. Sıradan tutunan Washington Wizards’ı ağırladı. Seri analizimde bahsettiğim gibi Raptors için ilk maçı kazanmak çok ama çok önemliydi. Geçtiğimiz 5 sezon boyunca playofflarda bir kez bile ilk maç kazanamayan Raptors’da Kyle Lowry bile “İlk maç bizim için 7. maç önemi taşıyor” açıklamalarını yaptı.

Maça taraftarının desteği ile hızlı başlayan Toronto temsilcileri maçın ilk dakikalarında kontrolü elinde tutan bir takım görüntüsü çizdi. Farkı bir ara 10’a kadar çıkarmayı başaran ev sahibine cevap Wizards’ın yıldızı John Wall’dan geldi. Tek başına yarattığı seri ile takımını ayakta tutan Wall ile Wizards, ilk çeyreği 5 sayı geride kapadı.

Yine analizde Raptors için kilit noktanın sezon boyunca süren bench katkısı olduğunu belirtmiştik. Oyuna dahil olan ikinci 5, Delon Wright, CJ Miles ve Jakob Poetl önderliğinde tekrar kontrolü ele aldı. Tekrar devreye giren Wall sadece ilk yarıda 13 sayı 10 asist üretirken, Beal ve Otto Porter’ın bulduğu sayılarla Wizards  bir seriye daha kalktı. 4-2’den sonra ilk defa 42-41’de öne geçen Wizards devreye 59-55 önde girdi ve salonda herkez sanki “ilk maç fobisini” düşünüyordu.

https://twitter.com/NBA/status/985284586862206977

İkinci yarıya ilk yarıya oranla çok daha agresif başlayan bir DeMar DeRozan – Kyle Lowry ikilisi vardı. Serge Ibaka‘nın da katkısıyla müthiş bir seri ile devreye başlayan Raptors’a Wizards’da cevap veren isim Morris oldu. Kritik ellerde ellerin titremediği ve mücadelenin üst düzey olduğu bir üçüncü çeyrek izledik. Son çeyreğe daha önce bahsettiğimiz kilit bench katkısı ile başlayan Raptors kontrolü ele aldı. Özellikle CJ Miles‘ın verdiği ateşle öne geçen Raptors, ikinci çeyrekten beri yakaladığı en büyük farkı yakaladı. Bu noktadan sonra arkasına bakmayan ev sahibi, yıllardır peşini bırakmayan “ilk maç fobisini” atlatarak, çok değeri bir özgüven tazelemesi yaşadı.

23 sayı ile takımın en skoreri olan Serge Ibaka‘ya 5 Raptors oyuncusu daha çift haneli skorlar üreterek destek verdi. Wizards cephesinde ise John Wall‘un 23 sayı 15 asist 4 top çalmalık performansı galibiyete yeterli olmadı.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

boston celtics

Seri Analizi: Celtics vs Bucks

Warriors 113 – 92 Spurs