demar derozan
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Raptors 130 – Wizards 119

Toronto Raptors (1) vs Washington Wizards (8)

Geminin Kaptanı: DeMar DeRozan

Geçtiğimiz maç kulüp tarihinde ilk defa bir playoff serisinin ilk maçını kazanan Toronto Raptors, serinin ikinci maçında Washington Wizards’ı konuk etti. İlk maç kabusunu atlatmanın verdiği özgüven ile sahaya çıkan Doğu lideri karşılaşmayı ilk çeyrekten itibaren domine etti.

Çeyreğin ortalalarına doğru farkı çift hanelere çıkarmayı başaran Raptors’ı sırtalayan DeMar DeRozan’a çare bulamayan Wizards, ilk çeyrekte potasında tam 44 sayı gördü. İkinci çeyrekte de farkı korumayı başaran Raptors cephesinde DeRozan sadece ilk yarıda 20 sayı buldu.

Üçüncü çeyrekte dominant oyununa devam eden Raptors’a karşı Wizards ufak da olsa hareketlenmeyi başardı. 3. çeyrek skorunda rakibine 8 sayı ile üstünlük kuran Washington temsilcileri son çeyreğe girilirken farkı 10’a kadar indirdi. Son çeyrekte Ty Lawson‘ın köşeden bulduğu üçlük ile farkı 7’ye de indiren Wizards için galibiyete en çok yaklaştıkları an bu saniyeler oldu.

Devamında maç boyunca olduğu gibi kritik anlarda DeRozan‘ın yaptıkları ile üstünlüğü tekrar ele alan Raptors yine kulüp tarihinde ilk defa bir playoff serisinde 2-0 öne geçmenin verdiği gurur ile sahayı terk etti.

Muazzam bir performans sergileyen DeRozan geceyi 37 sayı 5 ribaund 4 asist 6 üçlük ile noktaladı. Lowry 13 sayı 12 asist 7 ribaund ile double double yaparken Wizards cephesinde Wall‘un 29 sayı 9 asistlik performansı galibiyete yeterli olmadı.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tyronn lue

Tyronn Lue’nun 2. Maç İçin “En İyi 5’i”

boston celtics

Celtics 120 – Bucks 106