allen
in

Ray Allen Başını Beladan Son Anda Kurtarmış

Allen Sosyal Medya’nın Kurbanı Oluyordu

Eski Yıldız Ray Allen’a Şantaj

NBA’de bir döneme damgasını vuran yıldız oyuncu Ray Allen bu sefer keskin şutları ile değil de farklı bir konuyla gündeme geldi. Allen, sosyal medya hesabından kendini kadın bir kullanıcı gibi  tanıtan Braynat Coleman isimli şahıstan şikayetçi oldu. Coleman , Ray Allen ile yaptıkları görüşmeleri medyaya sızdırmak ile tehdit edip bunun karşılığında para istediği açıklandı. Ray Allen ise bu nedenle Coleman’dan şikayetçi olduğunu belirtti.

Ray Allen yaptığı başvuruda, “Coleman, bana ilgi duyan birçok farklı kadın gibi davrandı ve daha sonrasında ben onunla iletişime geçtiğimde başını belada göstererek benden para çalmaya çalıştı.”  Eski yıldız, Coleman’ın kendisini tehdit ettiğini ve yaşananların gizli kalması yönünde baskı yaptığını belirtti. Coleman, Allen’ın eşi, çocukları, köpeği ve eşinin restoranı gibi birçok kişisel bilgi ile Allen’a göz dağı vererek tehdit etti. Hatta bunları paylaşırken Coleman’ın konumu Allen’ın eşinin restoranı idi.

Ray Allen’ın Avukatı, David Oscar Markus yaptığı açıklamada “Ray bu kişiyle sosyal medyada kurduğu iletişimden oldukça pişman ve üzgün fakat şuan ki tek tesellimiz Ray’ın onunla hiç yüz yüze görüşmemesi. Ray’ın başına gelen onu oldukça olumsuz etkiledi. Umuyoruz ki bütün insanlar onun hatasından ders alıp sosyal alemde yabancılar ile iletişim kurmanın ne kadar tehlikeli olduğunun görürler.”

Kim olursak olalım sosyal medya kullanırken ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini görüyoruz. Umalım ki eski yıldızın başı bu konuyla daha da fazla ağrımasın.

Yazar: Umut Aytekin
Editör: Okan Burhan

What do you think?