in , ,

Rockets 112 – Jazz 102

Houston Rockets (4) vs Utah Jazz (1)

Kendi Biletini Kendi Kesti

Dün geceye kadar 13 senelik kariyerinde bir kez bile konferans finallerine kalamayan Chris Paul, bu senaryoyu değiştirmeye kararlı bir şekilde Toyota Center’a geldi. İlk çeyreğe iki takımda yavaş başladı. 12 dakikaya sadece 16 sayı sığdırabilen Utah Jazz oyun kurucusu Ricky Rubio’nun eksikliğini ararken ev sahibi Rockets ilk bölümü 5 sayılık üstünlük ile geçti. İkinci çeyrekte hücum yolları açılan iki takım toplam 63 sayı üretirken devreye Houston temsilcileri 8 sayı farklıa girdi.

Üçüncü çeyrekte tek başına takımını sırtlayan süper çaylak Donovan Mitchell maç boyunca ürettiği 24 sayının 22’sini bu 12 dakikaya sığdırmayı başardı. Son çeyreğe üç sayı önde girmeyi başaran Jazz cephesi karşısında Chris Paul’u buldu. Bulduğu peş peşe sayılar ile takımını tekrar sürücü koltuğuna geçiren saha generali maçın kontrolünü ele alırken Mitchell’ın sakatlanarak maçı terk etmesi ise Jazz’ın ümitlerini söndüren son damla oldu.

Jazz’ı 5 maçta geçmeyi başaran Rockets, herkesin beklediği final için Warriors ile eşleşecek. Tarihi bir performans ile adını ilk defa konferans finallerine yazdıran Chris Paul 41 sayı 10 asist 7 ribaund 8 üçlük ve 0 top kaybı ile oynadı. Playoff tarihinde 0 top kaybı ile bu istatistiklere imza atan tek oyuncu.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

donovan mitchell james harden

MVP’si Batsın’ın Ardından…Özür Dilerim, Sinirliydim

warriors

Warriors 113 – Pelicans 104