in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ

Russell Westbrook İmza Ayakkabılarına Kavuştu

Dinamizm ve Hırstan Esinlenilerek Üretildi

Karşınızda: The Jordan Why Not Zer0.1

Geçmişten günümüze NBA oyuncularının modayla iç içe olduğu su götürmez bir gerçek ve günümüzde NBA denildiğinde akla ilk gelen isimlerden; Oklahoma City Thunder’ın yıldızı Russell Westbrook da modayla fazlasıyla haşır neşir olan yıldızlardan. Jordan markası altında Westbrook 0 adında bir günlük giyim ayakkabısı olan son MVP, nihayet parkede giyebileceği ilk imza ayakkabılarına kavuştu.

Aylardır süren spekülasyonların ardından Jordan markası, ismi Why Not Zer0.1 olan modelin fotoğraflarını yayınladı.

rwshoes1

Son MVP ve moda ikonunun dinamik oyunu ve kişiliğini yansıtan ayakkabı, ön ayağın tamamını saran tek parça sentetik kaplama ve topuktan arka bileğe uzanan kauçuktan oluşuyor. Ayrıca ayakkabının sağ tekinde Westbrook, sol tekinde ise Air Jordan imajları kullanılıyor. Bağcık yapısı alışılanın aksine tamamıyla ön kısmın altına gizleniyor ve dil ile cırt cırtın arasına konumlandırılan aparatla birleştiriliyor. Son olarak ayakkabının dilinde Westbrook’un adeta mottosu olan ve ayakkabılara da ismini veren cümle yani “Why Not” yazısı bulunuyor.

rwshoes2

Mirror Image ve 2-Way isminde iki farklı modele sahip olacak ayakkabıların Mirror Image modeli 15 Ocakta sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. 2-Way isimli model ise 15 Şubatta raflarda yerini alacak. Her iki ayakkabının da fiyatının 125 dolar olacağı söyleniyor.

Geçtiğimiz gece Staples Center’a yeni imza ayakkabıları ile çıkan Beastbrook, Los Angeles Lakers karşısında 28 dakika sahada kalıp 20 sayı, 12 asist ve 6 ribaunt istatistiklerine ulaştı.

whynot

Az da olsa Air Jordan 15 modelini anımsatan ve diğer süper yıldızların imza ayakkabılarından daha renkli ve farklı bir ruha sahip olan bu ayakkabılar için sizler ne düşünüyorsunuz?

Yazar: Ertan Dunar
Editör: Okan Burhan

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?