in , , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Şampiyonluğun 3 Adayı Var!

Cowherd Konuştu

Şampiyonluk Adayları Şekilleniyor Mu ?

Geçtiğimiz hafta sonuyla beraber NBA’de playoff ateşi başladı. İlk maçları geride bıraktığımızda bazı serilerde sürprizler yaşanırken, bazılarında ise beklenilen neticeler gerçekleşti. Henüz şampiyonluk için hangi takımın daha güçlü bir konumda olduğunu söylemek için çok erken. Bazı takımlar ilk maçtan bunun sinyallerini vermiş olsa bile.

Spor yazarı Colin Cowherd‘a göre NBA şampiyonluğu için üç net aday var. Bunlar: Warriors, Rockets ve Celtics. Bu üç takım sadece bu sezon şampiyon olabilecek takımlar arasında yer aldığı bu varsayımda, kendisine göre doğu konferansından mutlak finale çıkan takım Celtics oluyor. Batı ikinci turundaki muhtemel Warriors-Rockets eşleşmesinin sonucu ise batı şampiyonunu belirlemiş oluyor.

Açıkcası ben bu yoruma katılmıyorum, çünkü bu takımların yanında doğunun tek kralı olabilecek takımın Celtics olmadığını özellikle Bucks’ın doğu şampiyonluğu için daha iddialı bir konumda olduğunu düşünüyorum. Bu sezon müthiş bir oyunla normal sezonda 60 galibiyet barajını geçmeyi başaran tek takım olan Bucks, özellikle koç Budenholzer ile birlikte bambaşka bir kimliğe bürünmeyi başardı. Bunun yanında her ne kadar sessiz olsa da Raptors’un da bu liste de yer alabileceğini düşünüyorum. Buna karşılık Raptors geçmiş playoff karnesi yüzünden bir takım soru işaretleri doğurabiliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Sizin bu sezon şampiyonluk adaylarınız kim ?

What do you think?