rodney hood
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Sana Ne Oluyor Rodney Hood?

Cavaliers’da beklenmedik çıkışlar.

Rol Oyuncuları ve Rolleri

İlk turda Indiana Pacers karşısında tökezleyen Cleveland Cavaliers ikinci turda Toronto Raptors karşısında adeta evrim geçirdi. Seriyi süpürerek geçmelerinin dışında takımda herkesin katkı vermesi çıkarılması gereken en önemli noktaydı. Neredeyse herkesin.

Playoffların başından beri kayıpları oynayan Rodney Hood serinin son maçında şampiyonluğa oynamayı hedefleyen bir takımın hiç ihtiyacı olmayan bir çıkış yaptı. Takım kimyası tam oturmaya başlayan Cavaliers’da koç Tyronn Lue maçın bitimine 7.5 dakika kala Hood’u oyuna sokmak istedi. Maçın koptuğu andan sonra oyuna girmeyi reddeden Hood koçuna karşı geldi. Bu hareketinin takım arkadaşlarını kızdırdığı da haberler arasında.

Cavaliers başkanı Koby Altman oyuncu ile yaptığı toplantıdan sonra Hood’u cezalandırmayacaklarını belirtirken, Hood da takım arkadaşlarından ve koçundan özür dileyeceğini belirtti.

Pacers serisinin başında ilk 5 başlayan Hood, yerini veteran Kyle Korver’a kaptırdı ve o andan beri rolü giderek küçülmekte. Cedi Osman’a da dakikalar kaybetmeye başlayan Hood playofflarda 4.6 sayı ortalama ile oynuyor.

Bu sezon Utah Jazz forması giydiği maçlarda 21.8 sayı ortalaması tutturan Hood aslında Cavaliers için playofflarda çok önemli bir silah haline gelebilir. Fakat rolünü kabul etmesi ve elinden gelenin en iyi yapmayı bilmesi gerekli.

Yazar: Renç Korzay

 

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

detroit pistons

Detroit Pistons’ta Şok Gelişme

westbrook

Westbrook Yolcu mu?