boston celtics
in , , , ,

YORUMSUZYORUMSUZ

Seri Analizi: Celtics vs Bucks

Boston Celtics (2) vs Milwaukee Bucks (7)

Celtics İçin Yolun Sonuna Mı Geldik?

Ekim ayından beri beklediğimiz an, yani NBA Playoff zamanı sonunda geldi çattı. Celtics – Bucks serisi Pazar günü 20:00’de erken bir maç ile başlıyor. Yaşadığı iniş çıkışları elle tutulur bir playoff sezonu geçirerek stabilize etmek isteyen Celtics’in, büyük bir “upset” yaşatıp bir üst tura çıkma hayalleriyle dolu Bucks’la oynayacağı seri, ilginç olacağa benziyor.

Sezonu 55-27 bitiren Boston Celtics, yaşadığı bütün talihsiz sezon kapattıran sakatlıklara rağmen Doğu’da 2 numaraya oturmayı başardı. Sezonu 44-38 bitiren Milwaukee Bucks ise sakatlıklar ve koç değişimiyle sallantıda geçirdiği sezonda, ikinci sene üst üste playoff’lara kalmayı başardı. Sezonun son maçına kadar Miami Heat ile 6.lık için kapışan Bucks, Doğu Konferansını 7. Sırada bitirdi. Boston ve Milwaukee şehirlerinin NBA playofflarında 1987 senesinden beri ilk kez karşılaşacağını da belirtmiş olalım.

https://www.instagram.com/p/BhWG9hHlQ75

Gordon Hayward, Kyrie Irving ve Daniel Theis’in sezonu kapattıkları ve Marcus Smart’ın durumunun 27 Nisan’da kesinleşeceği Boston Celtics’de en büyük sorunun sakatlıklar olduğunu herkes biliyor. Sezonun en iyi defansif takımı seçilen Celtics, Hayward’sız bile çok büyük işler yapabileceğini sezonun başında kanıtlamıştı. Yine de, defansif yönde olduğu kadar hücumda da katkıda bulunan Smart’ın yokluğu, zaten eksik olan Boston Celtics için büyük handikap olacaktır. Bu noktada Celtics’in gençlerine, hızlı playoff temposuna çok hızlı adapte olmak düşüyor.

Sezonu 26.9 sayı ortalamasıyla bitiren Giannis Antetokounmpo gibi bir süperstara sahip Milwaukee Bucks’ın bir üst tura çıkma hayalleri aslında çok da uzak değil. Her iki takımın da sahada olacak en başarılı oyuncusu olan Giannis, maçlar sırasında konsantrasyonunu playoff seviyesinde tutabilirse, sezondaki gücüne sahip olmayan Celtics defansının üzerinden zarar verici olabilir. Bunun yanı sıra, sezon sırasında zaman zaman alt-üst olsa da, eğer Bucks savunmasıyla ilgili kısa vadede bir çözüm bulabilirse, bizce Bucks’ın üst tura çıkması çok olası.

Normal sezonda karşılaştıkları 4 maçı 2-2 berabere biten Celtics ve Bucks serisinde keyifli bir çekişmeye tanıklık edebiliriz. Sonunda gülen tarafın Bucks olması daha muhtemel.

Seri Tahmini: Celtics 3 – Bucks 4

Yazar: İrem E Yaman

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blazers pelicans

Seri Analizi: Trail Blazers vs Pelicans

raptors

Raptors 114 – Wizards 106