thunder
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Seri Analizi: Thunder vs Jazz

Oklahoma City Thunder (4) – Utah Jazz (5)

Playoff Thunder

Son ana kadar değişen Batı Playoff eşleşmeleri tüm maçların tamamlanmasıyla nihai şeklini aldı. 4. Thunder ve 5. Jazz, Batı konferansı Play-off turunda eşleştiler.

Oklahoma City Thunder. Yaz döneminde kadrosuna Paul George ve Carmelo Anthony’yi kadrosuna kattı. Ligin en istikrarsız ve düzen dışı takımlarından biri olarak göze battılar hep. Fakat onlar adına gözlemlediğimiz bir durum var ki, Thunder çok iyi büyük maçlar çıkardı ve üst sıra takımlarını defalarca mağlup etti. Öyle ki hem Doğu konferansının hem Batının bütün ilk sıra takımlarını sezon içinde yenmeyi başardılar. Harika düzeni olan, yedeklerinden iyi katkı alarak oyunu sürükleyen bir takım sezon içinde hiç olmadı Thunder. Fakat ne zaman kazanması gerekse, kazandı. Özellikle bunun örneklerine sezonun son bölümünde Play-Off sıralaması için kazandıkları maçlar verilebilir.

Sezon boyunca bench katkısı en sınırlı, en sorunlu takımlardan biri oldular. Benchleri skor adına hiçbir şey üretemediği gibi savunmada da rakibe karşı koyamayan bir oyuncu grubundan oluşuyor. Normal sezon boyunca onları sınırlayan, tavanlarını ve zirve noktalarını aşağıya çeken ana faktörlerden biri de buydu. Fakat burası Play-off. Burada 82 maç oynamıyorsunuz, burada 24 saat içinde 2 maça çıkmıyorsunuz. Burada ilk beş oyuncunuza istediğiniz süreyi verebilirsiniz. Benchiniz zayıfsa dar bir rotasyon kullanabilirsiniz. Burada odaklanacağınız bir rakibiniz var, defolarını kullanacağınız. Bu yüzden Thunder Play-off’ta normal sezonda koyduğu standartın çok üzerine çıkabilir. Benim beklentim de çıkacakları.

Utah Jazz. Ligin en değerli uzunlarından biri olan Rudy Gobert’i sezon içinde kaybetmek onlar için planları alt üst eden bir gelişmeydi. Play-off yapacağı beklenen takım düşüşe geçerek yarış dışında mı kalacaktı? Sezon içinde yapılan takasla Jae Crowder Utah yolunu tuttu. Rudy Gobert ise sakatlığından erken ve beklenilenden çok daha efektif döndü. Takım adına soru işaretleri olan dönemde Gobert kişisel twitter hesabından “iyi olacağız” yazan bir paylaşım yapmıştı. Ve iyi de oldular. Utah Jazz iyi takım oyunu, Ricky Rubio’nun korkmadan şut atabilmesi, Donovan Mitchell’ın yüksek efor ve olgun oyunu, Joe Ingles’ın resmi tamamlamasıyla normal sezonun ikinci bölümünü iyi oynayarak Play-off’a girdiler. Fakat benim aklımdaki Play-off Jazz’i için en büyük soru işareti ofans. Çok iyi bir takım da olsanız, Play-off’ta sorun çözebilen ve kolay skor üretebilen güvenilir ellerinizin olması lazım.  Ben bu Jazz takımının hücumda çok zorlanacağını düşünüyorum. Ricky Rubio üzerinde Westbrook varken ne kadar penetre edebilecek, Joe Ingles onu Paul George savunurken ne kadar etkili olabilecek, çaylak Mitchell nasıl oynayacak, savunmasıyla ön plana çıkan bir isim olan Gobert onu Adams savunurken ne kadar skor üretebilecek? Bunlar hep cevaplanması gereken sorular.

https://www.instagram.com/p/Bhbhak1FB0k/

Ne kadar dağınık bir sezon geçirmiş olsa da Thunder’ın elindeki oyuncu grubunun bireysel kalitesiyle bu turda Jazz’i eleyeceğini düşünüyorum. Seri için tahminim, 4-1 veya 4-2 olarak THUNDER zaferi.  Önemli not: NBA veya basketbol için büyük bir otorite veya duayen olmadığım açık. Seri hakkındaki kişisel beklentilerimi belirttim. Saygılar:)

Seri Tahmini: Thunder 4 – Jazz 2

Yazar: Osman Mert Yıldız

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cavaliers

Seri Analizi: Cavaliers vs Pacers

cskakhimki

Seri Analizi: CSKA Moskova vs Khimki