sakatlıklar
in , ,

Sezonu Kapatanlar Listesi Uzamaya Devam Ediyor!

Sakatlıklar durmadı.

Bitmeyen Çile

Kesinlikle NBA tarihinin sakatlık açısından en sancılı sezonlarından birini geçiriyoruz. Sezonun ilk dakikasından beri Gordon Hayward ile başlayan sakatlık lanetli peşimizi bırakmış değil. Son viraja doğru girilirken sezonu kapatanlar listesine iki isim daha eklendi.

Dallas Mavericks‘in 31 yaşındaki şutörü Wesley Matthews sağ bacağından geçirdiği sakatlık sonucunda sezonu kapamış bulunuyor. Takım arkadaşı Seth Curry ile aynı sakatlığı geçiren Wesley, sezonu benchten tamamlayacak. Curry bu sakatlık nedeniyle bütün sezonu kaçırmıştı. Onun yokluğunda Yogi Ferrell ilk 5’te kendine yer bulabilir.

Bir diğer sakatlık ise Atlanta Hawks cephesinden geldi. Sağ dizinden geçirdiği saktlık nedeniyle sezonu kapatan Kent Bazemore‘u tanking yapan Hawks yönetiminin zorlamak için hiçbir sebebi bulunmuyor.

Sakatlıkların tanking yapan takımlarda olması ise bardağın dolu tarafı diyebiliriz. Gençlerini geliştirmeye önem veren Mavericks ve Hawks yönetiminin kaybettiği çok bir koz bulunmuyor. İki oyuncuyu da önümüzdeki sene sağlıklı görmeyi diliyoruz.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

boston celtics

Boston Celtics’e Sakatlık Şoku!

D-ROSE

Derrick Rose: “Düşünceleriniz Umurumda Değil”