in , ,

Sixers, Taraftarının Köpek Maskesi Takmasına Neden İzin Verdi?

Sebebi ne?

Şampiyonluğa İnanmak!

Philadelphia’nın Ulusal Futbol Liginde mücadele eden takımı Philadelphia Eagles 2018’de şampiyonluğa doğru koşarken bir hareket başlattı taraftarlar. Philadelphia 76ers da bu davranışı örnek alıyormuş gibi görünüyor. NFL’de playoff’ların ortasından itibaren “Ezilenleri” kucaklamak için, Eagles taraftarları köpek maskesi takmaya başladı. Bu hareket Philadelphia’da şampiyonluk mentalitesi yarattı. Şimdiyse Sixers’ın sonraki şampiyon olması bekleniyor ve bunun için de yönetimden taraftarlara, kalan maçlarda maske takma izni çıktı.

İngilizcesi “underdog” diye tabir edilen ve Türkçe’de “Ezilen” “Haksızlığa uğrayan” anlamına gelen bu sözü Sixers için kullanmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Çünkü Toronto Raptors serisinin 3. maçında 116-95’lik bir galibiyet elde ettiler ve Raptors’ı âdeta boğdular.

Philadelphia 76ers gerçekten playoff’larda, bana göre, sürpriz yapıyor. Nets serisini kazanmış olsalarda oyunda zorlandıklarını görmek mümkündü. Raptors serisinde ise şansları biraz yaver gidiyor demek yanlış olmaz. Sixers’lı dostlarımız bize kızmasın ama seriyi alıp almamaları Raptors’ın düşük yüzdeli oyununa devam etmeleriyle alâkalı.

Bunlar gündemdeyken, Jimmy Butler da takımın durumuyla açıklamalarda bulundu.

Jimmy Butler, takımın yetenek kazanımlarının bu yılki başarıları ile ilgili olduğunu belirtti.

“İyi basketbolculara sahip olduğunuzda, oyun gerçekleşiyor, doğru oyunları oynuyorsunuz ve basketbolda yapmanız gereken ne ise onu yapıyorsunuz. İşte hepsi bu. Bu oyun gerçekten ama gerçekten basit. Bence, biz, oyuncular olarak oyunu zorlaştırıyoruz. Aslında çok basit. Açıksan, şut at. Değilsen, pas at.”

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?