slam
in

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ HAHAHAHA

SLAM: Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Oyuncu

Değişmeyen Tek Şey: Birinci Sıra Her Zaman Onundur

Kıyasıya Yarış Listelerde De Sürüyor

NBA, günümüzde oldukça popüler olan ve 50 yıldan fazla zamandır varlığını sürdüren önemli bir spor organizasyonu. Geçmişten günümüze birçok önemli an, takım ve oyuncuya ev sahipliği yapan bu lig; birçok tartışmanın da merkezi konumunda doğal olarak. Ve bu tartışmaların başında belki de tarihin en iyi oyuncusu sorunsalı var. NBA konusunda saygı duyulan mecralardan bir tanesi olan SLAM MAGAZINE, geçtiğimiz günlerde bu konuya ilişkin bir makale yayınladı ve dayanaklarıyla beraber tarihin en iyi 100 oyuncusunu sıraladı. Bizler de bu listeyi üzerinde bir ekleme-çıkarma olmaksızın sizlerle paylaşmaya karar verdik. Listenin ilk 10 sırası şu şekilde:

No. 10: Larry Bird
No. 9: Tim Duncan
No. 8: Wilt Chamberlain
No. 7: Bill Russell
No. 6: Shaquille O’Neal
No. 5: Kobe Bryant
No. 4: Kareem Abdul-Jabbar
No. 3: Magic Johnson
No. 2: LeBron James
No. 1: Michael Jordan

İşe romantizm katılmadığında; bu listenin oldukça makul ve geçerli olduğunu söylemek kendi adıma doğru olacaktır. Elbette insanların kendi fikirleri ve kriterleri doğrultusunda farklı bir sıralama yapmaları oldukça doğal. Öyle tahmin ediyorum ki bu listenin en büyük tartışma konusu; birinci sırada Majesteleri yerine LeBron’un olması gerektiği yönünde olacaktır. Ayrıca ilk 10 sıra içerisinde kariyeri hala devam etmekte olan tek ismin LeBron James olduğunu ve Michael jordan’ın ensesine nefesini her geçen gün daha sıcak üflediğini söylemekte fayda var. Listenin geri kalanı için:

50-11 arası https://www.slamonline.com/nba/slams-top-100-players-time-50-11/

100-51 arası https://www.slamonline.com/nba/slams-top-100-players-of-all-time-list-no-100-51/

Bu listeyle ilgili sizlerin fikirleri neler? Bir değişiklik yapacak olsaydınız hangi sıraları değiştirirdiniz?

Yazar: Ertan Dunar

Kaynak: Slamonline.com
Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?