nba draft
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Spordan Ziyade Kumar: Draft Faciaları

Sonra da Phil Jackson demiş ki “Ya tutarsa?”

2010: Wesley Johnson, Minnesota Timberwolves

wesley johnson

Draft: 1. Tur 4. Sıra

Kendisine gelene kadar seçilmeyen isimlerden günümüzde NBA şampiyonluğunu neredeyse garantileyecek bir kadro çıkabilir: DeMarcus Cousins, Gordon Hayward, Eric Bledsoe, Avery Bradley ve Paul George. Clippers’ta oynadığı son sezondaki 2.9 sayı ortalaması, aslına bakılırsa draft seçimlerinin ne derecede büyük felaketlere yol açabileceğinin bir kanıtı olsa gerek. “Paul George? Teşekkürler almayayım, Wesley Johnson yok muydu?” Kabus!

1986: Chris Washburn, Golden State Warriors

washburn

Draft: 1. Tur 3. Sıra

Golden State ve makus talihi demiş miydik? Olsun, bir kez daha diyelim. 1986’da draft edilen Washburn sadece 72 maç oynadı. Bu 2.5 sezonluk süreç içerisinde NBA yönetiminin yaptığı üç uyuşturucu testinde de kanında uyuşturucu maddeye rastlandı. NBA’den hayat boyu men edildi. Bağcılar gençlik NBA şubesi.

2009: Hasheem Thabeet, Memphis Grizzles

hasheem tabeeth

Draft: 1. Tur 2. Sıra

Dört senelik NBA kariyerinde dört farklı takımda oynaması bir yana. Bu takımlarda ortalama 2.2 sayıyla oynaması bir yana. Hasheem Thabeet’i diğer tüm seçimlerden ayıran belki de en önemli özellik, kendinden sonra seçilenlerle arasındaki dağlar kadar fark. Farkı bir kenara bırakın, bu isimlerin günümüz basketboluna yön vermesi de ayrıca akıl almaz. Thabeet’ten sonraki sıralarda seçilen üç isim: DeMar DeRozan, James Harden ve Stephen Curry! Hasheem Thabeet’i seçmek için pas geçtiğiniz isimlere bakmak muhtemelen Grizzlies organizasyonu için yaşarken cehennem deneyimi olmalı.

2007: Greg Oden, Portland Trail Blazers

greg oden

Draft: 1. Tur 1. Sıra

Greg Oden belki de bu listenin en “romantik” seçimi. NBA öncesi kariyerini takip edenler tarafından gelecek 10 yılın en büyük pota altı silahı olarak tanımlanıyordu. Potansiyeli inanılmazdı. Draft’a girişi bile NBA severleri belli bir heyecan seviyesine yükseltmişti. Ama Metallica’nın the House that Jack Built şarkısında da değindiği üzere, “ne kadar yüksekteysen o kadar çok düşersin.” Sakatlıklar yakasından bir türlü düşmedi. Bir maç oynayıp on maç kaçırdı. İlk sezonunun tümünü kaçırdı. Sonraki iki sezonunda toplamda 82 maç oynadı. Sonra sezonlar boyu parke yüzü görmedi. 2013’te bir geri dönüş denemesi oldu. 23 maç oynadı. Sonra 2015’te şansını son kez Çin’de denedi. Yine olmadı. 12 Nisan 2016’daki bir röportajda kendisine basketbol oynaması için ABD dışındaki ülkelerden gelen teklifleri neden değerlendirmediği soruldu. Cevabı, iç burkucuydu: “Keşke, ama herşey bitti.” Tüm bu hüzün içinizi kaplamadıysa, biraz da Portland’ın Oden’i seçmek adına kimleri pas geçtiğine bakıp, Portland adına efkarlanabilirsiniz: Mike Conley, Al Horford ve Kevin Durant.

Yazar: Emre Ersun Uysal

ÖNCEKİ SAYFA

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nba draft

Spordan Ziyade Kumar: Draft Faciaları

Gregg Popovich

Gregg Popovich’in Kariyerinde Bir İlk!