stephen curry
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Stephen Curry: “Rockets Ciddi Bir Tehdit, Biz de Öyleyiz”

Son şampiyondan açıklamalar!

Rockets vs Warriors

Bir an önce playofflar gelse de Houston RocketsGolden State Warriors eşleşmesini izlesek demeden geçemiyorum. Her geçen gün kızışan lig liderliği yarışında James Harden ve arkadaşları, son şampiyona ciddi bir rakip olduğunu açıkça gösteriyor. Stephen Curry ve Draymond Green ise bu tehditin bir hayli farkında.

Warriors’ın süper starları Rockets’ın Batı’daki liderliği ve oynadıkları oyun hakkında açıklamalarda bulundu. Rockets’ın özgüvenini ilk şampiyonluk kazandıkları seneye benzeten Curry eşleşme için hazır olduklarının da altını çizdi.

Rockets bizim için diğer takımlardan daha büyük bir tehdit mi? Evet. Çünkü farklı bir stilde oynuyorlar. Üçlük oyununu benimsediler ve bunu kullanıyorlar. Harden ve CP3 lig liderliğini kovalıyor. Biz de aynı hedefe kitlenmiş durumdayız. Rockets’ın ciddi olduğunu biliyoruz. Fakat biz de ciddiyiz. Onlar elbette kendilerinin daha iyi olduklarını söyleyecekler. Biz de ilk şampiyon olduğumuz sene bunları söylüyorduk.

Trash talk ustası  Draymond Green ise olaylara daha açık yaklaştı.

Belki onlarla eşleşme fırsatımız olacak. Ben kime karşı gelirsek gelelim, şansımızın yüksek olduğuna inanıyorum. Onların bir tehdit olduğunun farkındayız. Herkes bizi yenecek takımın onlar olduğunu söylüyor. Bunun notunu aldım, yakında görüşeceğiz. 

Sezon başında herhalde hiçbir basketbol sever Rockets’ın bu kadar başarılı bir grafik çizmesini beklemiyordu. Chris Paul deneyimi beklenilenden çok daha kusursuz sonuçlar doğururken, Bay Sakal ligin tartışmasız MVP’si. Gerçekten bakıldığında Warriors’ı eleme şansları var.

Fakat playoff farklı bir ortam ve son şampiyonu tahtından etmek hiç de kolay değil. Sabırsızlıkla gün saymaya devam ediyoruz.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

corey brewer

Oklahoma City Thunder’a Veteran Desteği!

derrick rose

İstenmeyen Adam: Derrick Rose’un Kariyeri Son Bulabilir