stephen curry
in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK!

Stephen Curry’nin Üçlük Oyunu

Stephen Curry ile oyununuzu geliştirin!

Bu Oyun İle Sınırlarınızı Zorlayın!

Stephen Curry üçlük atma konusunda, bu dünyada her hangi bir insan her hangi bir konuda ne kadar iyi olabilirse, o kadar iyi. Mesafe tanımadan kullandığı şutları inanılmaz bir yüzdeyle sokan Curry, bu sene maç başına akıl almaz bir şekilde 5.1 üçlük attı.

İşin korkunç tarafı ise Şef potadan uzaklaştıkça, isabet yüzdesi artıyor. Normalde üçlük çizgisi potaya 6.7 metre uzaklıkta ve Stephen Curry bu mesafeden %45 ile oynuyor. Bu sezon çok daha derinden şutlar deneyen Curry, 8.5 metre ve ötesinden ise %67.5 ile isabet buluyor. Çılgın. Çok çılgın. Şef’in bu sezon uzaklardan yolladığı üçlüklerin bir derlemesi ile başlayalım.

Peki Stephen Curry bu işleri nasıl yapıyor? Curry’nin inanılmaz bir çalışma arzusu olduğu herkes tarafından biliniyor. Türlü türlü antrenmanlarla kendini sürekli bir şekilde geliştirmeye devam eden 28 yaşındaki süper starın tembellikle hiç arası yok. Hepimizin aşina olduğu mükemmel top kontrolünün sırrı da çok çalışmakta.

https://vine.co/v/ezt7eEWDVMn

Bu makalede sizlere Stephen Curry’nin antrenman rutininden bir oyun anlatacağız. Bu oyunu Curry şut yüzdesini geliştirmek ve kendini sürekli bir şekilde ileriye taşımak için oynuyor. Siz de deneyip kendi şutunuzu geliştirebilirsiniz.

Normal Mod

Oyunun normal modu gayet basit gözüküyor. Önemli olan şutunuzda istikrar yakalamak. Sahanın istediğiniz yerinden şutlar atarak başlıyorsunuz. Üçlük olabilir, orta mesafeli olabilir, turnike olabilir. Kendinizi ne kadar zorlamak istediğinize bağlı.

Başarılı her şutunuz +1 sayı olarak yazılıyor, kaçırdığınız her şut ise -2. Amacınız ise 7’ye kadar düşmeden +7‘ye gelmek. Yani 7 kere üst üste başarılı şut bulmanız lazım yada hedefe doğru ilerlemek için her kaçırdığınız basketten sonra 3 basket atmanız gerekli.  Bu normal insanların oynadığı mod, bir de oyunun Stephen Curry’nin oynadığı modu var.

Şef Mod

Curry’nin hırsı burada da karşımıza çıkıyor. Kendini zorlamak adına Curry oyunun kurallarını değiştirmiş. O oyundaki bütün şutları üçlük çizgisinin gerisinden ve hareket halindeyken kullanıyor. Yani attığı her şut için ya perdelerden çıkıyor yada dribbling üzerinden şuta kalkıyor.

Ayrıca normal sayılabilecek her şeyden uzak olan Şef’in modunda, oyunu kazanmak için +21‘e kadar gelmeniz gerekli, üstüne kaçırdığınız her şut -2 yerine -4 sayılıyor. Başarılı olan her şut ise yine +1.

Kişisel antrenörüne göre Stephen Curry ortalama 2 denemede +21’e ulaşıyor. Deneyecek olan arkadaşlarımıza normal mod ile başlamalarını öneririz. Sizlere Curry’nin maç öncesi ısınma rutini ile veda ediyoruz. Herkese bol şans!

Yazar: Renç Korzay

GQ (http://www.gq.com/story/steph-curry-beat-the-ogre?mbid=social_facebook)

What do you think?