in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA YORUMSUZYORUMSUZ

Steve Kerr’den İlginç Benzetmeler

Rockets Serisini Değerlendirdi

“Onlarda Amerikan Futbolcuları Var, Bizse Voleybolculara Benziyoruz”

Batı Konferansı Yarı Finalleri’nde Rockets’ın az farkla kazandığı dördüncü maçtan itibaren Warriors Koçu Steve Kerr bazı açıklamalarda bulundu. Rockets’ta Capela oyunda olmadığı zaman takımdaki en uzun oyuncu konumuna gelen P.J Tucker’ın 2 metre civarında olmasına ve pota altı savunmasının oldukça zayıf kalmasına rağmen bunu avantaja çevirememelerini eleştirdi. 2-2’ye gelen seride takımının zayıf yönlerinden enteresan bir biçimde bahsederek eğlenceli karakterini bir kez daha bizlere gösterdi. Kerr, Rockets oyuncularından “Amerikan futbolcuları” olarak bahsederken kendi takımındaki oyuncuları “voleybolculara” benzetti.
“Onlarda bir sürü ‘middle linebacker’ var. Kalın ve sağlamlar. Bizim oyuncularımız ise voleybolculara benziyorlar: Uzun ve ince.”

An itibariyle seride durum 2-2 ve Rockets, saha avantajını ele geçirmek amacıyla Oracle Arena’ya gidiyor. Eğer Warriors hücumda Rockets’ın sert savunmasına bir cevap bulamazsa, Konferans Finalleri’ne gitmekte oldukça zorlanacaktır.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?