steve kerr lebron james
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

Steve Kerr’den LeBron James’e Övgüler

Rekorların Adamı LeBron James!

Profesyonellik En Üst Seviyede

Golden Satate Warriors‘un koçu Steve Kerr, takımının Cleveland Cavaliers ile karşılaştığı maç sonunda LeBron James hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Kerr, LeBron’un kimsenin daha önce görmediği bir seviyede oynamadığını söyledi.

“Doğrusu çok iyi bir takıma karşı oynuyoruz. Artık finallerdeyiz, tabii ki kolay olmayacağını biliyoruz. Onlarda bizim gibi üst üste 4. kez finallere çıkıyorlar. Ve öyle bir oyuncuları var ki, daha önce hiç kimsenin görmediği bir seviyede oynuyor. Yine gerçekten inanılmaz oynadı. Onu tutmak bir hayli zordu. Ayrıca bu adamın etrafında da çok iyi takım arkadaşları var. Onları savunması da gerçekten zor oluyor. Bu yüzden zor bir seri olacak.”

LeBron James geçtiğimiz günkü maçta gerçekten eşsiz bir performans (51 sayı, 8 asist, 8 ribaund) sergiledi. King maçın sonuna kadar muhteşem bir performans sergilese de, gecenin sonunda yenilen taraftaydı. Fakat asıl değinmek istediğim konu maç sonucunda LeBron’un birden fazla rekora imza attı. Gelin beraber onlara bakalım:

1. 1992 yılından sonra bir final maçında 50+ sayı barajını geçen ilk oyuncu oldu. 1992’de ise rekoru kıran isim Michael Jordan‘dı. Jordan, 1992 yılında Phonix Suns’a karşı finallerin 4. maçında 55 sayı kaydetmişti.

2. King, Golden State Warriors potasına yolladığı 51 sayı ile, play-off kariyerinde ki en fazla sayı attığı maçı tamamladı.

3. İlk defa finallerde 50+ sayı kaydedip yenilen oyuncu.

LeBron James’in bu insanüstü performansı bile maçı kazandırmaya yetmemişken, Cleveland Cavaliers’ın serinin kalan maçlarında nasıl bir performans sergileyeceği büyük bir merak konusu.

Yazar: Umut Aytekin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

jr smith lebron james

JR Smith’in LeBron James’den Çaldıkları

cedi osman

Cedi Neden Oynamıyor?