in

Süper Takımlar: “Ne Kadar Yüksekteysen, O Kadar Çok Düşersin!*”

Başarısızlığa boyun eğen süper takımlar!

1996-97 Houston Rockets

rockets

NBA’i uzun süredir takip eden taraftarlar arasında bir araştırma yapılsa, kuvvetle muhtemel Charles Barkley’in bir şekilde şampiyonluğu kazanamamış olması, NBA’in en üzücü hikâyesi olarak kayda geçecektir. Nasıl üzücü olmasın ki? Charles Barkley, Hakeem Olajuwon ve Clyde Drexler’dan oluşan bir takım, nasıl olur da rakiplerini yerle bir ederek yüzüklerini parmaklarına takmaz ki? Konu Barkley olunca olmaması normal karşılanıyor. Sezonu batıda 3. Sırada tamamlayabilen bu takım, Batı Finalleri’nde Utah’a 4-2 kaybederek finalleri dahi göremedi.

2003-04 LA Lakers

lakers

NBA tarihinin en iyi 25 basketbolcusuna 4 tane basketbolcu sokabilecek bir kadroya sahip olmak, süper takımlara değil rüya takımlara bile neredeyse nasip olmayacak bir imkân. Lakers’ın bu imkânı 2003 – 2004 sezonunda mevcuttu. Kobe Bryant, Shaq, Karl Malone ve Gary Payton’ı Phil Jackson altında oynatma fikri, teoride inanılmaz bir deneyim olacaktı. Teori, pratiğe dönüşmedi. Saha içinde Shaq ile anlaşamadığı ezelden beri bilinen Kobe, saha dışında da Malone ile sürtüşmeler yaşayınca, bu “rüya takım” finallerde takım oyununun o zamanki bayraktarı Pistons’a 4-1 boyun eğdi. Ne diyoruz? Önce takım kimyası.

2010-11 Miami Heat

haet

Yakın tarihimizin akılda kalan ilk süper takımını, Lebron, Wade ve Bosh’u aynı çatı altında toplayarak 2010 yılında Miami Heat gerçekleştirmişti. 58-24’lük bir galibiyet oranı ile finallere kadar yükselen Miami, süper takım kurmanın şampiyonluk için altın anahtar olduğunu kanıtlayacak gibiydi. Beklenmedik darbe, gazetelere verdikleri demeçlerde, Wade ve Lebron’un sağlık durumuyla üstü kapalı dalga geçtikleri Dirk Nowitzki’den gelecekti. Finallerde 4-2’lik bir seriyle boyun eğen Miami ekibi, çok istedikleri yüzüklere ulaşabilmek için birazcık daha süre beklemek durumunda kalacaktı.

OKUMAYA DEVAM ET

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Takımlar: “Ne Kadar Yüksekteysen, O Kadar Çok Düşersin!*”

Süper Takımlar: “Ne Kadar Yüksekteysen, O Kadar Çok Düşersin!*”