76ers
in ,

YORUMSUZYORUMSUZ

Süreç Bitti, Colangelo Gitti!

Skandallar başkanı koltuğunda etti.

Twitter Fiaskosu

Philadelphia’da kriz kelle almadan çözülemedi ve Bryan Colangelo istifa etti. Geçtiğimiz haftalarda Philadelphia 76ers başkanı Bryan Colangelo’ya ait olduğu iddia edilen 5 farklı twitter hesabının ortaya çıkması NBA’de gündemi sarsmıştı. Özellikle Sixers oyuncuları ile alakalı olumsuz twitlerin atıldığı gözlenen bu hesapların yapılan soruşturmalar sonucu Colangelo ile ilişkisi kanıtlandı. Bryan Colangelo sadece bir tanesinin kendisine ait olduğunu söylese de hesapların eşi ile bağlantısı da çıkması olayı istifaya götürdü.

New York merkezli bir hukuk bürosunun araştırmaları sonucu kesinleşen araştırmanın ardından Philadelphia yönetici ortağı Josh Harris bir açıklamada bulundu. Soruşturma sonucunun doğru olduğunu,bu güne kadar verdiği katkılar ve çalışmalar için teşekkür etti. Takımın uzun süren tanking dönemini 2 senede yaptığı hamleler ile sonlandıran ve şampiyonluk adayı haline getiren Colangelo’nun olaylardan ötürü istifasını verdiğini ve hemen yürürlüğe konulduğunu belirten Harris, geçici olarak Brett Brown’ın göreve getirildiğini belirtti. Aynı zamanda takımın koçluğunu yapan Brett Brown, yeni bir GM bulunana kadar takımın yöneticiliğini de yapacak.

Peki bu twitler ne içeriyordu? Eski GM Sam Hinkie için çok kötü tercihler yaptığını, kendisini göklere çıkardığı görülmekte. Ayrıca Jahlil Okafor’un takasının sağlık yüzünden gerçekleşemediği, Markelle Fultz’un şut problemi, Noel’in bencil ve Joel Embiid’in egolu olduğu hakkında twitler atılmıştı. Takımın süperyıldızı Joel Embiid ilk çıkan haberlerden sonra Colangelo ile görüştüğünü, hesaplardan sadece birinin kendisine ait olduğunu belirtmişti. İspatlanana kadar herkes suçsuzdur, ancak hesap onunsa gerçekten kötü olurdu diye açık bir tehditte bulunan Embiid’in bu istifadan memnun olacağını söylemek lazım.

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kobe bryant lebron james

Kobe Bryant’ın LeBron James İsyanı!

trump

Donald Trump’tan Davet Kararı!