in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ

T-Mac’ten James Harden’a Tavsiye

Eski Rockets Efsanesinden Harden’a Öneriler

“Playofflarda Oyununu Değiştirmen Lazım”

Normal sezonda sergilediği tarihi performansla playoff zamanı için hem kendisi hem de takımı adına beklentileri oldukça yükselten Harden, playoffların sertliğinde ve rekabetçiliğinde oyununda bir düşüş yaşıyor. Normal sezonu saha içinden %44.2’lik bir isabetle 36.1 sayı ortalaması tutturarak kapatan Harden, playofflarda ikinci tura gelindiğinde %37.7 saha içi isabetiyle maç başına 29 sayı atıyor. İstatistiklerindeki bu düşüşün düzelmesi için Rockets’ın efsane oyuncusu Tracy McGrady, ESPN’e verdiği röportajda Harden’a birkaç tavisyede bulundu:

“Bence oyununu normal sezonda olduğundan farklı bir hale getirmeli. Kevin Durant’in, Kawhi’nin, CJ McCollum’un oyunundan örnek almalı. Peki bu adamlar ne yapıyor? Orta mesafeli şutun üstüne gidiyor. Size çılgınca bir istatistik söyleyeyim: Harden bir orta mesafe şutu kullandı, Houston Rockets yedi tane. Kevin Durant ise 23 ya da 24 orta mesafe şutu kullandı. Tüm Rockets takımından daha fazla. Orta mesafeli şut kullanmakta bir sorun yok ve bence [Harden] savunmanın zayıflıklarından yararlanmıyor.”

Normal sezondaki performansından uzaklaşmış olsa da Harden hala üst düzey bir performans sergiliyor. Playoffların maç başına en çok sayı bulan dördüncü oyuncusu, en çok üçlük atan üçüncü oyuncusu olarak oynuyor. Orta mesafe atışına daha çok değer verirse o ve takımı için daha yararlı olabilir, fakat bunun bir garantisinin olduğunu söyleyemeyiz. Warriors’ın karşısında durabilmek için oyunlarında büyük bir değişikliğe gitmeleri gerektiğini söylemek yanlış olur fakat T-Mac’in tavsiyesini dinlemek Harden için iyi olabilir.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?