deandre jordan
in , , , , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! TERTEMİZTERTEMİZ

Takas Edilmesi En Muhtemel 5 İsim

Yolcu kalmasın!

Takas İlk 5’imiz

Takas sezonunda son güne hızla yaklaşıyoruz. Perşembe günü takımların hamlelerini yapması için son gün. O güne kadar sayısız dedikodu ve haber çıkacak. Blake Griffin takası ile hareketlenen pazar Nikola Mirotic takası ile ivme kazanmaya devam etti. Bu süre boyunca bizim gözümüze çarpan ve takas edilmesi en muhtemel gördüğümüz 5 isimi hazırladık. Cuma günü bu isimleri farklı bir forma altında izleyebiliriz!

1. Tyreke Evans

Bu listede takas edilecek ilk kişi kesinlikle Tyreke. Memphis Grizzlies ile kimsenin beklemediği bir patlama yapan Evans, Grizzlies yönetimi tarafından takas edilene kadar benche mahkum edildi. Sezon başında sadece 3.3 milyon dolara imza atan Evans 19.5 sayı ortalaması yakalayınca Memphis için hesaplar değişti. Evans şu an çok daha büyük bir kontratı hak ediyor ve Grizzlies sezon sonunda bu kontratı verecek durumda değil. Onlar için en karlı olan şu an takas değeri tepedeyken Evans’ı elden çıkarmak.

Evans’ın peşinde olan takımlar benchini güçlendirmeyi hedefleyen Celtics, Sixers, Cavaliers, Nuggets ve Heat. Grizzlies’in karşılığında ilk tur seçimi istiyor olması ise durumlari zorlaştırıyor. Fakat sonunda Grizzlies birkaç ikinci tur hakkına da boyun eğebilir. 3.3 milyon dolar için her şekilde karlı çıkacakları kesin.

2. Lou Williams

İnanılmaz bir sezon geçiren bir diğer isim. Los Angeles Clippers forması ile yaşanan sakatlıkları da fırsat bilen Lou, 6. adam olmaktan All-Star seçilmeyince tartışmaya sebep olan bir isme dönüştü. Blake Griffin ile yollarını ayıran Clippers, veteranlarını ve süper starlarını elden çıkararak karşılığında draft hakları ve genç oyuncular topluyor. 23.5 sayı ortalaması yakalayan yıldız için lig çapında ilgi büyük.

Clippers da Grizzlies gibi oyuncusu için birinci tur hakkı talep ediyor. Evans’ın aksine Lou’nun değeri şu an ilk tur seçim hakkı edecek durumda. Raptors, Pistons ve Heat yarışın başını çeken isimler. 2019 Nets hakkına sahip olan Cavaliers da işin içinde.

3. Rudy Gobert ve Donovan Mitchell Olmayan Her Jazz Oyuncusu

Bütün isimleri bir alt başlığa sığdırmak zor olacaktı. Veteran Joe Johnson takımdan ayrılmak istediğini net bir şekilde belirtti. Kendisinin vereceği bench katkısının değerli olacağı bir takıma gitmek istiyor. Donovan Mitchell‘ın çıkışı ile takımda rolü bir anda değişen Ricky Rubio takas edilebilecek bir diğer isim.

Rodney Hood da ilgi çeken Jazz oyuncularının başında geliyor. Kariyeri boyunca sakatıklarla boğuşmuş olsa da şutor özelliği ligde aranan bir yapı. 16.4 sayı ortalaması ile oynayan Rodney’nin yanında takasa açık olan diğer isim ise Derrick Favors. Jazz’ın takasın son günü gelmeden bu isimler arasında en az bir hamle yapacağı kesin. Takas edime şansına göre Joe Johnson, Rodney Hood, Derrick Favors, Ricky Rubio olarak diziyorum.

4. Stanley Johnson

Takas döneminin hareketli takımı Detroit Pistons bir hamle daha yapabilir. Bu hamlenin genç oyuncuları Stanley Johnson olması ise yüksek ihtimal. Henüz 21 yaşında olan genç Detroit forması ile beklenilen potansiyele henüz ulaşamadı. Fakat yaşının hala genç olması ligde ciddi bir ilgi yaratıyor. Sert savunması ile özellikle Utah Jazz’ın yapısına uyan bir isim ve Hood için takas edilebilecek bir aday. Genç oyuncu ile ilgilenen bir diğer takım ise Spurs.

5. DeAndre Jordan

Lou Williams gibi DeAndre de yeniden yapılanmaya giden Clippers kadrosunun içinde sıkışmış durumda. Blake ile yollarını ayıran takım ile önümüzdeki sezon tekrar masaya oturması çok zor. Zaten bu isimi heralde herkes bekliyordu. Aylardır bitmek bilmeyen bir DeAndre dedidodusu içindeyiz. Fakat bu takasa engel olan bazı sebepler var.

İlki DeAndre’nin alan yaratmayan klasik bir uzun sınıfında bulunuyor olması. Böyle bir uzun için çoğu takım çok fazla kart masaya koymak istemiyor. İkincisi ise DeAndre’nin gelecek sezon serbest kalabilecek olması. Böyle bir tehlike varken takımlar çok büyük risklere girmek istemiyor. Eğer takımlardan biri gelecek sezon hakkında DeAndre’den kapalı kapılar ardında bir söz alabilirse, o zaman Clippers’ın talep ettiği ilk tur seçim hakkı işleme girebilir.

DeAndre’nin anıldığı takımlar ise Cavaliers, Trail Blazers, Bucks, Heat ve Magic. Cavaliers’ın ilk tur seçim hakkı ve genç oyunculardan oluşan bir paket ile hem Lou Williams hem de DeAndre Jordan’ı takas etmeye çalışması yüksek ihtimal.

Bunun dışında yerinden oynamasını beklediğim ufak parçalar da bulunuyor. Marcus Smart, JR Smith, Willy Hernangomez, Emanuel Mudiay bunlardan birkaçı. Her haliyle hareketli bir son takas düzlüğü bizi bekliyor gibi. Umarım hayal kırıklığı yaşamayız!

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cleveland Cavaliers v Miami Heat

Tyronn Lue’nin Kovulması Beklenmiyor

paul george

Paul George: “Şu An Burada Olmaktan Mutluyum”