in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Takım Arkadaşı İçin Hayatını Değiştirmek: Paul George

Her şeyini değiştirmiş

Paul George’un Başarısı Westbrook’a Dayanıyor!

Oklahoma City Thunder’ın yıldız oyuncusu, MVP sezonunu geçiren, ligi kasıp kavuran Paul George, ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye bazı ilginç açıklamalarda bulundu. Paul George, Russell Westbrook ile oynamak için hayatında çok değişiklikler yaptığını söyledi.

“Oyun oynuyordum geç saatlere kadar, sonrasında ise geç kalkıyordum. Bu da yemek düzenimi bozuyordu. Durmadan atıştırmalıklar yiyordum. Buraya geldiğimde de bir geçiş dönemindeydim. ‘Hâlâ ne istersem onu yiyebilirim’ diye düşünüyordum. Çünkü kariyerimde yıllar boyunca hep öyle yaptım. Lâkin, Russ’a ayak uydurmak için bunları bıraktım. Uykumu kontrol ettim, daha sağlıklı şeyler yedim, biraz zayıfladım ve verebileceğim tüm enerjiyi verdim.”

İşte bu sebepten dolayı biz şu an Paul George’u “MVP MVP MVP” sesleriyle izliyoruz. Bir takım arkadaşı işte bu kadar öne çıkartabilir sizi.

George, istatistiksel olarak kariyer sezonlarından birini geçiriyor. 28.2 sayı, 8.1 ribaund, 4.2 asist ile oynarken yüzde 44.1 saha içinden, yüzde 39.2 ile de üçlük çizgisinin gerisinden isabet buluyor.

2014’teki o berbat sakatlıktan sonra Oklahoma City Thunder’da resmen kendini bulan bir George izledik. 21 tane double-double ve 1 tane triple-double‘ı bulunuyor bu sezon içinde.

Bu sezon ne yapacaklar tahmin etmek güç. Çünkü Batı Konferansı’nda inanılmaz bir rekabet var. Fakat, Westbrook ve George ikilisinin yanına yapılacak 1-2 küçük destek ile Oklahoma City Thunder, gelecek sonlar için Batı’da önemli bir role bürünebilir.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?