en iyi basketbol reklamları
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Tarihin En İyi 10 Basketbol Reklamı

Unutulmazlar Serisi!

5. NBA – Win “There Can Only Be One”

Sene: 2008
Oyuncular: Birçok NBA yıldızı

NBA’in en başarılı kampanyalarından biri olan “There Can Only Be One” (Sadece Bir Tane Olabilir) serisinin final versiyonu gerçekten tüyleri diken diken eden cinsten. NBA oyuncularının, şampiyonluk yolundaki hislerini ve düşüncelerini ortaya koyduğu reklamda altını çizilen tek bir nokta var: “Bu hayatta her şey elinizden alınabilir, şampiyonluk dışında.”

4. Nike – Air Jordan I “Banned”

Sene: 1984
Oyuncular: Michael Jordan

Bu reklamın bu listede olmasının iki sebebi var. Bunlardan ilki, Nike’nin Jordan için yarattığı ilk ayakkabının ilk reklamı olması. Diğeri ise ne kadar güçlü bir mesaj verdiği. O zamanlar NBA’de oyuncular sadece siyah yada beyaz ayakkabılar giyebiliyordu ve bu ayakkabılar kuralları çiğnediği için NBA tarafından yasaklandı. Jordan bu ayakkabıları giydiği her maç NBA tarafından 5000$ ceza aldı ve Nike tabii ki her seferinde bu ücreti seve seve ödedi. Jordan’ın en ikonik ayakkabısı olan Air Jordan I reklamı “NBA neyse ki sizi bu ayakkabıları giymekten alıkoyamaz” sloganı ile bitiyor.

3. TNT – NBA Forever

Sene: 2011
Oyuncular: Geçmişten günümüze sayısız NBA efsanesi

Bazılarına göre gelmiş geçmiş en güzel NBA reklamı olan bu reklamı belki de izlememiş olabilirsiniz. 2011’de TNT kanalının Noel maçları için çektiği bu reklamda, o zamanın NBA süper starları tarihin efsaneleri ile aynı parkeleri paylaşıyor. Larry Bird’un Ray Allen’a pas çıkarması, Derrick Rose’un efsane Bulls kadrosunun bir parçası olarak gösterilmesi ve daha neler neler. Gerçekten enfes.

2. Jordan – Let Your Game Speak

Sene: 2006
Oyuncular: Michael Jordan

Listemizde bir çok kez karşımıza çıkacak Jordan markasının bu reklamını izlemek insanın tüylerini diken diken ediyor. Jordan’ın en ikonik hareketlerinin bir araya toplanıldığı bu reklamda, Jordan keyif içinde geriye bıraktığı mirası izlemekte. Hafızalara kazılmış olan Lakers’a bıraktığı inanılmaz turnike, serbest atış çizgisinden vurduğu smaç, Bulls forması ile bıraktığı son basket ve unutulmaz “Shrug” (Omuz Silkme) hareketi, reklamdaki Jordan enstantanelerinin sadece bir kaçı. Jordan’ın 21. ayakkabısı için yapılan bu çalışmayı seyrederken duygulanmamak elde değil.

1. Nike Basketball – Freestyle

Sene: 2001
Oyuncular: Birçok NBA yıldızı

Hadi ama, başka hangi reklam 1 numara olabilirdi? Reklam çıktığında ki freestyle çılgınlığını hepimiz hatırlıyoruz. Reklamda yapılan hareketleri tek tek denemeyen var mıdır? Jason Williams, Vince Carter, Baron Davis, Kevin Garnett, Darius Miles, Rasheed Wallace gibi ikonik isimlerin yanında sokak basketbolcularında yer aldığı bu reklam tam bir baş yapıt. İnanılmaz müziğinden tutun sergilenen hünerlere kadar tek kelimeyle kusursuz.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geleceğin Stephen Curry’si NBA’e Geliyor!

en iyi basketbol reklamları

Tarihin En İyi 10 Basketbol Reklamı