en iyi basketbol reklamları
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Tarihin En İyi 10 Basketbol Reklamı

Unutulmazlar Serisi!

1990’lardan beri inanılmaz bir markete dönüşen NBA dünyasında, tartışmasız en önemli unsur her zaman reklamlar olmuştur. Bir süper yıldızı global seviyede bir ürün haline getiren videolardan, NBA’in kendi kurguladığı çalışmalara kadar geçmişten günümüze en iyi 10 reklamı seçtik. Sizi anılarınız ile baş başa bıraktığımız bu makalede bakın hangi yıldızlar reklamlarıyla listemize girdi!

10. Nike – Role Model

Sene: 1993
Oyucular: Charles Barkley

Kariyeri boyunca ahlaki değerleri yüzünden sürekli bir şekilde yerden yere vurulan Sir Charles Barkley’nin eleştirilere cevabı bu reklam ile geldi. “I am not a role model” (Ben Örnek Alınacak Biri Değilim) reklamı ile Barkley, sadece basketbolu iyi oynadığı için çocukların örnek alması gereken bir insan olmadığını açık açık belirtiyor. “Ben kendi işimi yaparım aileler kendi işlerini yapsınlar ve kendileri çocuklarına örnek olsunlar” mesajı ile biten reklam, 90’ların en çok ses getiren reklamlarından biri olmuştur.

9. Jordan – Başırısızlık

Sene: 1997
Oyuncular: Michael Jordan

Gelmiş geçmiş en iyi oyuncudan başarılı olmak için gerekli olanları dinlediğimiz bu reklamda, Jordan “Kariyerimde 9000’den fazla şut kaçırdım. Neredeyse 300 maç kaybettim. 26 kere son saniye topu kullandım…ve kaçırdım. Hayatımda bir çok kez başarısız oldum…Ve bu yüzden başarılıyım” diyor. Diyecek başka ne var ki?

8. Nike – Kuklalar Serisi

Sene: 2009
Oyuncular: LeBron James & Kobe Bryant

Bu çalışmayı listeye eklemesek olmazdı. Kobe ve LeBron’u aynı evde yaşayan iki kukla olarak bir araya getiren Nike’nin reklam serisi birbirinden komik sahnelerle dolu. Sezon öncesi LeBron’un hazırlıklarıyla başlayan seri Kobe’nin şampiyonluğu ile sona eriyor. Keyifli seyirler!

7. Gatorade – 23 vs 39

Sene: 2002
Oyuncular: Michael Jordan, Michael Jordan ve Michael Jordan

Basketbol tarihinin en iyi oyuncusunu kim yenebilir? Gatorade’e göre sadece kendisi. Washington Wizards forması ile basketbola geri dönen Jordan için yapılan bu çalışmada 39 yaşındaki Jordan eski haline karşı bire bir oynuyor. Trash talk ustası olarak bilinen Jordan’ı kendisi ile laf atışırken izlemek bir hayli zevkli. Bir Jordan’ı izlemekten sıkılmazken iki tanesini izlemekten kim sıkılır ki?

6. Mc Donald’s – The Showdown

Sene: 1993
Oyuncular: Larry Bird & Michael Jordan

Bu reklam tam bir klasik. Bird ve Jordan’ı birbirlerine karşı oynuyorken görmek müthiş bir zevk, ne kadar yalandan olsa da. Filmde Bird, Jordan’ı Big Mac’i için bir düelloya davet ediyor ve efsane ikili ilk basketi kaçıranın yemeği alacağı konusunda anlaşıyor. İlginç bir detay; prodüktörler aslında Jordan’ın Bird’u düelloya davet etmesini istemiş fakat Jordan’ın o zamanki kumar davaları yüzünden bu fikir yasal engellere takılınca, tam tersini yapmışlar. Ayrıca bu efsane reklamın 2010 yılında LeBron James ve Dwight Howard’lı yeni versiyonu da çekildi.

OKUMAYA DEVAM ET

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en iyi basketbol reklamları

Tarihin En İyi 10 Basketbol Reklamı

ballwalton

Koç Walton Daha Fazlasını Bekliyor