lebron james
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Bir Takımı Tek Başına Sırtlamak: LeBron James’in Hikayesi

LeBron ve kariyeri boyunca playofflarda taşıdığı yük.

Tahtında Yalnız

Bu sezon boyunca gördüğümüz bir durum playofflarda çok daha açık bir hale geldi: LeBron James‘in takımı gerçekten çok yetersiz. Olağanüstü bir maç çıkarmadığı sürece yenilgiden kaçamayan Cleveland Cavaliers için LeBron’un sadece sayı atması değil, diğer geri kalan her kategoride de takımına liderlik etmesi gerekiyor. Nitekim bu Kral için yeni bir durum değil. Bu çile kariyeri boyunca onun peşini bırakmadı.

Indiana Pacers karşısında 4. maçta alınan galibiyette LeBron takımına yine 32 sayı 13 ribaund 7 asist ile liderlik etti. Sayı, ribaund ve asist kategorilerinde takımına liderlik eden LeBron kariyerinde tam 61. kez playofflarda bu senaryo ile karşılaşmış oldu. Bir maçta takımında en fazla sayı atan, en fazla ribaund alan ve en fazla asist yapan isim olmayı 61 kez başarmış. İnsan düşünmeden edemiyor: Peki diğer oyuncular bu sırada ne yapmakta?

LeBron bu kategoride NBA tarihinde açık ara üstünlük sağlamış durumda. Ona en yakın olan Larry Bird ve Tim Duncan sadece 21 kez bu durum ile karşı karşıya kalmış. Fakat LeBron kadar finallere giden yolda her şeyi yapmak zorunda kalan başka bir oyuncu bulunmuyor.

Michael Jordan‘ın listede bile olmaması ilginç, öyle değil mi? Bu istatistik, bireyleri karşılaştırırken, yüzük sayılarını yarıştırmanın bir anlamı olmadığını göstermek adına güzel bir başlangıç noktası olabilir.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

durant

Kevin Durant Yine Yaptı Yapacağını!

donovan mitchell

Karl Malone, Michael Jordan ve Donovan Mitchell