in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Teknolojik Dokunuş: Alttan Isıtmalı Bench

Milwaukee’de değişiklik var!

Yeni Koltuklara Merhaba

Brook Lopez‘in dikkatini, Pazartesi günü maç öncesinde tünelden geçiş yaptıktan sonra birşey çekti. Saha kenarı ekibi için tahsis edilen koltuklar eskisi gibi değildi. Katlanabilir sıradan koltuklar yerine “lüks” koltuklar getirilmişti. Eski koltukların pek bir eski yanı yoktu fakat metal ayakları ve iki kat süngerleri gibi aslında normal fakat yenilerini görünce kötü gelen durumları vardı. Göze hitap etmenin NBA’de doruğa ulaştığı şu günlerde ise bu değişikliğin tam yerinde bir dokunuş olduğunu söyleyebiliriz.

Bakım geçireceği söyledikten sonra ısıtma sistemi donatılan kenar bölümüne verilen tepkiler fazlasıyla pozitif yönde. Aslında bir çok oyuncunun bakımdan kastın bu olmadığını tahmin etmesi de şaşırtıcı ve güzel bulmalarında etkili.

Tek bir tuş ile yükseltilebilen bu koltuklar eskiden olduğu gibi uzunlar için bir kâbus olmaktan çıkmış durumda. Ek olarak ise, kenara gelindiği zaman vücudunda ısıtıcı torbalar taşımak zorunda olan oyuncular için de pek bir kullanışlı olan bu koltuklar kaslar için gerekli olan 41 derece ısıyı ağırlık ve ısı ölçer sensörler sayesinde anında aktifleştiriyor ve torbaların yerini alıyor. Bel, sırt ve diz ağrılarına da neden olan konforsuz deplasman ve iç saha koltuklarının yerini almasını beklenen bu koltukların on iki öğrenci ve bir grup araştırmacının üç yıl süren proje zarfında ürettiği altı başarılı prototipin devamı olduğunu biliyoruz.

George Hill, Khris Middleton, Brook Lopez ve Malcolm Brogdon‘dan tam not alan koltukların ilerleyen günlerde bir çok NBA ekibine ilham kaynağı olacağından hiç şüphe yok.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?