thunder
in , ,

BEĞENDİM HAHA SİNİRLİYİM TERTEMİZ YOK ARTIK! YORUMSUZ

Thunder 104 – Spurs 94

Oklahoma City Thunder (39-29) vs San Antonio Spurs (37-29)

Westbrook’dan Bir Triple-double Daha

Batı Konferansı’nda artık sıralamalar kızışmaya başladı. Her maç çok değerli ve birkaç maç üst üste kaybetmek sizi rahatlıkla playoff potasının dışına itebilir. Bugün de o zorlu maçlardan birinde Oklahoma City Thunder ve San Antonio Spurs karşı karşıya geldi.

Maç karşılıklı basketlerle başladı. İlk çeyrekte iki takım da düşük skor üretti ve ilk 10 dakika boyunca üstünlük gidip geldi. Ancak son iki dakika içinde rakibine üstünlük kuran ve Paul George’un da son saniyelerde gelen basketiyle Thunder çeyrek sonunda 5 sayılık bir üstünlük yakaladı.

İkinci periyot tam bir Oklahoma fırtınası ile başladı. İlk hücumlarda Spurs farkı 3’e çekse de Thunder Alex Abrines’in de 8 sayılık katkısı ile farkı 14’e kadar çıkarmayı başardı. Farkın 14’e çıktığı 4. dakikadan sonra ise tam 5 üçlük isabeti bulan Spurs farkı azaltabildiği kadar azalttı ve çeyrek sonuna 52-43’lük skor ile girildi.

Üçüncü çeyrek de ilk çeyrek gibi karşılıklı basketler ile başladı. Ancak zaman ilerledikçe Thunder hücumlardan boş dönmeye başladı ve fark 4’e kadar indi. Fakat Thunder benchten de iyi destek alarak tekrardan farkı 9’a kadar çıkardı.  Son çeyreğe 77-68’lik skorla girildi.

Her şeyi belirleyecek olan son çeyreğe Thunder hızlı başladı. Üst üste isabetler bulan Oklahoma, Westbrook’un serbest atışlarıyla farkı 15’a çekti. Maçın kırılma noktası olan o andan itibaren geçen her saniye Thunder’ın lehineydi ve maçın kalan kısmı onlar için kolay geçti. Thunder maçı 104-94 kazandı.

Maçın oyuncusu Russel Westbrook 21 sayı, 12 ribaund ve 10 asistle sezonun 19. triple-double’ını yaptı. Bir diğer ilginç istatistik ise benchten gelen sayılardı. İki takımın toplam benchten 104 sayılık katkı aldı.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Eren Şahin

(https://www.youtube.com/watch?v=qrUuE_3Jnzw)

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

haftanın fotosu

EuroLeague Gündemi

cedi osman

Cedi Osman’da Son Durum!