in , ,

Thunder, Şeytan’ın Bacağını Kırdı!

İlk Galibiyet

Korkulan Olmadı

NBA playoff’ları serilerin 3.maçlarıyla devam ederken, dün gece Thunder-Trail Blazers arasında oynanan 3.maçı Thunder 120-108 kazanmayı başardı. Gerek bizim tahminlerimiz, gerekse bir çok spor yazarları Thunder’ın bu seri için daha avantajlı olduğunun altını çizmişti. Buna rağmen ilk iki maç adeta sahada dökülen bir Thunder vardı. Seri Oklahoma City’e taşınırken herkes acaba yine mi ilk turda hüsran olacağını ve Thunder’ın vereceği cevabı merak ediyordu.

Thunder’da Russell Westbrook 33 sayı 11 asist, Paul George 22 sayı, Jerami Grant 18 sayı ve Dennis Schröder 17 sayı üreterek galibiyette önemli rol oynayan isimler oldu. Trail Blazers’ta ise ilk iki maçın kahramanı Damian Lillard 32 sayı ve C.J McCollum 21 sayı üretti.

İlk iki maç çok dağınık görünen bir Westbrook vardı. Thunder adına serinin en kilit ismi Westbrook çüknü, kendisi hem sayı atmasının yanı sıra hücumu da yönlendiren ana top taşıyıcı rolüne sahip. Westbrook bu maçta farklı bir görüntü sergileyip toparlanmayı başardı. Hücumda daha iyi ve odaklanmış gözüken süper yıldız, takımını da pozitif olarak yönlendirmeyi başardı. Bu da Thunder’ın galibiyetindeki en önemli noktalardan biriydi.
Bunun yanı sıra Thunder’ın katkı alması beklenen oyuncularından bu maçta iyi katkı geldi. İlk iki maç sahada gözükmeyip çok kötü bir oyun sergileyen Jerami Grant, bu maçta toparlanmasını bilip hem hücumda hem de savunmada çok iyi işler çıkarmayı başardı. Ayrıca Dennis Schröder’i de unutmamak lazım o da takımının galibiyetine çok iyi bir iş çıkarmayı başardı.

Trail Blazers cephesine geldiğimiz zaman aslında yıldız oyuncularının ilk iki maçtaki performanslarından çok aşağı kalır bir oyun sergilemediklerini söylememiz gerekiyor. Bu serideki kilidi açacak nokta yıldız oyuncuların yan parçalardan aldıkları destek. Bunun göz ardı edilmemesi gerekiyor. İlk iki maçta Blazers Curry, Harkless ve Aminu’dan kritik katkılar almıştı. Bu maça baktığımızda ise bu katkıyı Thunder’ın aldığını görüyoruz. Şu ana kadarki oynanan üç maçta sürekli ev sahibi olan takım bu kritik katkıları aldı. Bu durumu hangi takım değiştirmeyi başarırsa o takımın bu seriyi geçeceği kanaatindeyim.

What do you think?