in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Timberwolves 121 – Rockets 105

Minnesota Timberwolves (8) vs Houston Rockets (1)

Kurt Uludu, Roket Yere Çakıldı

Minnesota Timberwolves – Houston Rockets eşleşmesinin üçüncü maçı Minnesota’da oynandı. İlk iki maç Houston’da oynanmış ve ikisi de ev sahibinin üstünlüğü ile sona ermişti.

Serinin üçüncü maçı ev sahibi Wolves üstünlüğü ile başladı. Hücumda sürekli kısa oyuncularını aktif kullanan ve Rockets’ın bir numaralı zaafı olan Harden savunmasını kullanan Timberwolves istediklerine ulşatı ve ilk çeyreğin büyük bölümünde  oyunu ellerinde tuttular. Fakat çeyrek sonunda gelen Gerald Green üçlükleri Houston Rockets adına güzel bir kapanış yaptı ve 28-27 takımını öne geçirdi.

İkinci çeyrekte herkes gibi benim de ilgimi en çok çeken isim Derrick Rose oldu. 2011 yılı MVP’si bu çeyrekte a süre almasına rağmen rakip potaya 10 sayı. Aynı zamanda Timberwolves’un çeyrek sonuna kadari 4-7. dakikalar arası attığı 8 sayının tamamı Rose’den geldi.

Rose haricinde daha sakin olan bu periyot, ilk çeyrekte üstünlüğü son anda kucaklayan Rockets’dan üstünlüğün geri alınmasıysa sürdü. Fakat yine büyük bir fark oluşmadı ve çeyrek 52-51 Minnesota üztünlüğü ile bitti.

Üçüncü çeyrek maçın kırılma noktasının başlangıcı oldu. İlk yarıda da genel olarak daha iyi bir oyun ortaya koyan Wolves, bu çeyrekte skor avantajını da eline aldı ve oldukça iyi bir durumda çeyreği kapattı. Rockets bu dönemde maç başında Karl-Anthony Towns’a yaptığı ağır savunmayı da azalttı ve Minnesota rakip potaya toplam 35 sayı bıraktı.

Son çeyrekte skor avantajı olan Timberwolves, üstünlüğü korumayı başardı ve diğer çeyreklere oranla daha rahattı. Harden’ın ara sıra içeri girerek aldığı her basketfaule bi cevap veren Wolves, ya Rockets hücumlarından sonra ya bir üçlük buluyor, ya da içeriden bir basketfaul çıkarıyordu. Çeyrek sonunu da oldukça iyi oynayan Wolves art arda üçlükleri yapıştırdı ve maçı almayı başardı.

Ev sahibinde ön plana çıkan adamlar Jimmy Butler ve Jeff Teague oldu. Set hücumlarında Harden’ın zayıflıklarında çok iyi faydalanan ikili potaya toplam 51 sayı bıraktı. Derrick Rose ise benchten gelerek 21 dakikada 17 sayı, 2 asist ve 2 top çalma yaptı.

Batı Konferans liderinde ise Chris Paul 17 sayı ve 6 asistle vasatı aşamadı. MVP ödülünün bir numaralı adayı Harden‘ın ise 29 sayı, 7 asist ve 7 ribaundu galibiyete yetmedi.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Eren Şahin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

76ers

Heat 102 – 76ers 106

Pelicans 131 – Trail Blazers 123