obramahmut
in ,

BEĞENDİM SİNİRLİYİM TERTEMİZ YORUMSUZ

Tokat Olayı Tatlıya Bağlanmış Gözüküyor

Fenerbahçe Doğuş’ta sular duruldu gibi.

 

Fenerbahçe Doğuş‘un koçu Zeljko Obradovic ve takım kaptanı Melih Mahmutluoğlu‘nun arasında geçen tokat olayı Türkiye basketbol camiasını salladı. Öncelikle olayı başından itibaren gözden geçirelim.

Fenerbahçe Doğuş koçu Obradovic, Banvit ile oynadıkları maçta gerideyken her koçun yaptığı gibi taktiksel bir mola aldı. Obradovic sinirli bir şekilde setlerden bahsederken bir anda kaptan Melih Mahmutoğlu’na tokat attı.

Karşılaşmadan sonra açıklama yapan Obradovic: “Benim tüm oyuncularımla, her biriyle ayrı ayrı olmak üzere farklı bir ilişkim var ve hepsini çok seviyorum. Melih de bu takımın kaptanı ve benimle geldiğim ilk günden beri çalışan tek oyuncu. Dün oynanan karşılaşmada yaşanan, mücadelenin iyi gitmediği bir anda takımı uyandırmak ve kalan bölüm için ateşlemek adına verilmiş bir reaksiyondu. Bunun bu şekilde değerlendirilmesi gerekir. Oyuncularım, bunu bu şekilde değerlendiriyor. Yaptığım hareket bir babanın çocuklarına yaklaşım biçimiyle aynı. Bunu takımda ve kulüpte kimse bundan farklı yorumlamadı. Kamuoyuna bunun bu şekilde yansımış olmasını anlamlandırabilmiş değilim. Dışarıda ne konuşuluyor, ne düşünülüyor çok da hakim değilim ancak öncelikle bu takımın baş antrenörü olarak ben, teknik ekibim, takım kaptanım Melih Mahmutoğlu başta olmak üzere tüm oyuncularımla birlikte sıkı çalışmaya devam edip, bu tarz durumlarda da kulağımızı tıkayıp kendi içimizdeki dinamiklerin zarar görmesine engel olacağız ve odak noktamız olan hedeflerimizden bir an olsun şaşmayacağız.” dedi.

Yaşanan olaylardan bir gün sonra ise hala Melih Mahmutoğlu’ndan açıklama gelmemişti fakat baba Nihat Mahmutoğlu, facebook üzerinden yaptığı açıklamalar ile gündeme oturdu.

mahmutoğludad

Olayı asıl alevlendiren açıklama  ise Anadolu Efes koçu Ergin Ataman‘ın söylemleri oldu. Ataman Melih Mahmutoğlu’nun menajerlerinin kendisini arayıp “Melih’i Efes’e alır mısın?” dediğini öne sürdü.

Ataman konuyla ilgili olarak, ”Sonuçta bu harekete maruz kalan çocuk da A Milli Takım kaptanı. Bu çocuğun menajerleri olaydan hemen 1 gün sonra beni arayıp, çocuk Fenerbahçe’den ayrılmak istiyor. Efes’e alır mısın? dediler. Ben de, hayır. Kesinlikle. Böyle bir olaydan ötürü bir oyuncuyu almam. Ancak serbest kalırsa, serbest kaldığı gün normal bir oyuncu olarak düşünebilirim dedim.”

“Ayrıca bu olayın benzerini ben de yaşadım ve neredeyse linç edilecektim. Fakat Obradovic’e herkes sessiz kalıyor bu haksızlık.” diyerek duruma tepkisini gösterdi.

Ergin Atamanın ardından ise, baba Nihat Mahmutoğlu olaya tekrar dahil oldu. Facebook üzerinden yapılan mesajların kendisine ait olduğu ve yazdığı mesajların olayın siniri ve eşinin üzüntüsü ile yazdığını belitti. Nihat Mahmutoğlu, Ergin Ataman’a  cevap vermekten de  kendini alıkoyamadı.

‘‘Banvit karşılaşmasını eşimle birlikte izliyorduk. Tokat olayı olunca eşim ağlamaya başladı. Bir baba olarak reaksiyon gösterdim. Nejat Sayman’ın Facebook hesabına o mesajları yazdım. Sonra bu mesajın yanlış olduğunu düşündüm ve sildim. Ama bir Galatasaray taraftarı görüntüsünü alıp, Ataman’a göndermiş. Melih’in annesi üzülmese o mesajı atmazdım. O anlık duygusallığımızdan kaynaklandı. Bir baba olarak bunu ifade etme gereği duydum. Obradovic’le çok eskiden tanışırım. Ortak dostlarımız var. Keşke o hareketi yapmasaydı. Melih eski Efes’li olduğu için o gece bazı kişiler aradı. Bazı konuşmalar oldu. Konuşmalar başka tarafa çekildi. Tabii ki profesyonel yaşam. Ama Melih bu takımın kaptanıdır. Melih, bu takımın kaptanı olarak tokat olayının olduğu gece herhangi bir sorun olmadığını açıklamak istedi. Sonra o açıklama bir şekilde gerçekleşmedi. O gece açıklamayı yapsaydı, bu konu bu kadar uzamazdı. Bir baba oğul gibi çözülürdü.”

Bütün taraflardan açıklama gelmişken tek konuşmayan kişi, olayın birinci kahramanı Melih Mahmutoğluydu ve o da geçtiğimiz gün açıklamasını instagram sayfasından basketbol severler ile paylaştı.

 

2

Kaptan Melih Mahmutoğlu yaptığı açıklamalar ile hem krize son vermiş hem de Fenerbahçe Doğuş taraftarının sevgisini kazanmış durumda. Fenerbahçe Doğuş, Tahincioğlu Basketbol Süper Lig’inde 15 galibiyet 3 mağlubiyet ile zirvede bulunuyor.

Yazar: Umut Aytekin

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

batlebron

George Hill: ‘‘LeBron Batman, Diğer Herkes Robin’’

Marco Belinelli Philadelphia 76ers ile Anlaştı