blazers
in , ,

Trail Blazers 100 – Pacers 96

Portland Trail Blazers (24-21) vs Indiana Pacers (24-21)

Portland Son Çeyrekte

Doğu ve Batı Konferanslarının iki 6’sı karşı karşıya geldi. Moda Center’da oynanan maçta bizi son çeyreğe kadar rekabet bekliyordu.

Maç karşılıklı basketlerle başladı. Ancak bir süre sonra ev sahibi Portland Trail Blazers üstünlüğü aldı ve farkı çeyrek ortasında 10’a kadar çıkardı. Bu süreçte Aminu 9 sayıyla takıma büyük destek verdi. Ardından farkı kapatan Pacers 15-4’lük bir seri yakalayarak 25-24 öne geçti. Son 1.6 saniyeye de 28-26 önde girseler de CJ McCollum buzzerı gönderdi ve takımını üçlükle öne geçirmeyi başardı.

İkinci çeyrek müthiş bir rekabete sahne oldu. İki taraf da zaman zaman üstün bir oyun ortaya koydular ancak fark sürekli kapandı ve  fark en fazla 5’e çıktı. O da çeyrek sonunda Lillard’ın son saniye basketinin ardından. Çeyrek 52-47’lik Blazers üstünlüğü ile tamamlandı.

Üçüncü çeyrekte rakibinden daha iyi oynayan bir Pacers izledik. Oladipo da kontrolü ele alınca rakibe hem oyun hem de skor olarak üstünlük kurdu Indiana Pacers. Önce 5 sayılık farkı kapattılar, ardından da 6 sayılık fark buldular son 1 dakikaya girerken. Ancak ilk iki çeyrekte olduğu gibi Blazers yine son anlarda kritik basketler buldu ve son dakikada önce Lillard, ardından Napier birer üçlük göndererek skoru 74-74 yaptılar. Özellikle Napier’in son saniye üçlüğü gerçekten izlemeye değerdi.

Son çeyreği özetlemek gerekirse Blazers’ta Lillard ağırlığını koydu ve sayıları buldu, ancak Pacers sayı üretemedi. Son çeyrekte sadece Dame 13 sayı bulurken rakip takım toplam 12 sayı kaydetti. Dikkat çeken anlar ise Oladipo’nun enfes bloğu ve Damian Lillard’ın putback smacıydı. Maç 100-842’lük Blazers galibiyeti ile tamamlandı.

Maçın yıldızı 26 sayı, 8 asist ve 5 ribaund ile Lillard oldu. Nurkic 19 sayı ve 17 ribaund, McCollum ise 16 sayıyla oynadı. Indıana Pacers’ta ise Oladipo 23 sayı ve 7 ribaund, Collison 23 sayıyla oynadı.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Eren Şahin

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rockets

Rockets 116 – Timberwolves 98

kemba walker

Gözden Çıkarılanlar: Kemba Walker