paul george
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA YORUMSUZYORUMSUZ

Transfer Döneminin En Büyük Yapı Taşı: Paul George

Paul George’un kararı ile belirlenecek kaderler.

Gizli Özne: Paul George

Playofflarda son düdük çaldığından itibaren farklı bir dünyaya adım attık. Hepimiz “LeBron nereye gidecek?” gezegeninin vatandaşları durumundayız. Bu hafta başladığımız yazı serisinde Kral’ın gidebileceği adresleri tek tek ele alıp değerlendiriyoruz. Houston Rockets seçeneğini ele aldığımız bu yazıyı, San Antonio Spurs seçeneğini değerlendirdiğimiz bu yazıyı ya da Los Angeles Lakers adresini ele aldığımız bu yazıyı okuyarak bu gezegende dolaşmaya devam edebilirsiniz.

Basketbol dünyası LeBron üzerine konuşurken herkesin gözden kaçırdığı büyük bir faktör var: Paul George. Elbette LeBron’un vereceği karar ligin yapısını alt üst edecek. Fakat bu yaz aslında ligin kaderini en derinden etkileyecek isim PG13 olabilir mi? Kesinlikle. Haydi başlayalım.

Paul George’un kararı ligdeki bütün büyük takımları etkileyecek bir güce sahip. Sadece takımları değil, elbette oyuncuları da. Hatta en büyüğünü. Paul George’un kararırın LeBron James’ınkinden daha etkili olmasının en ironik sebebi, kararı en derinden etkileyecek ismin tahminen LeBron James olması.

Cleveland günlükleri yaş 34, 16. sezon

Varsayalım LeBron ailesini ön planda tutan bir karar vererek Cleveland’da kalmayı seçti. Cavaliers için zafer kazanılmış olmayacak. LeBron’u gerekli parçalar ile donatmak görevlerinin en büyüğü. LeBron’un Cavaliers ile tekrar finallere çıkmasının tek olasılığı Paul George’un onun yanına gitmesi olacaktır.

Houston’da yeni bir umut

Neredeyse sezon ortasından beri ardı arkası kesilmeyen bir LeBron – Rockets dedikodusu bulunuyor. Rockets‘ın Warriors’ı bu sezon elemeye ne kadar yakın olduğunu gördükten sonra, bir süper starın daha kadroya katılması onları kesinlikle finalin favorilerinden biri yapacaktır. Peki Paul George’un Rockets’a LeBron’dan daha kolay uyum sağlayacığını söylemek, tabiri caizse “cuk oturur” demek delilik mi? Elbette LeBron çok daha üstün bir oyuncu, fakat iki oyun kurucu görevinde bulunan süper starın yanına bir oyun kurucu daha yerleştirmek ne kadar kolay olur? PG13 gibi topu elinde çok talep etmeyen, savunmada kilit rol oynayabilecek tamamlayıcı bir parçanın Rockets’in sistemine çok daha uygun olacağını düşünüyorum.

Doğu’yu alt üst eden senaryolar

LeBron’un adının anıldığı diğer doğu takımlarına bir göz atalım. Boston Celtics ve Philadelphia 76ers‘ın LeBron’u kadrosuna katamadığını varsayarsak, onun yerine Paul George’un peşinden gitmeleri onları yine ölümcül kılacaktır. Kanat opsiyonları bir hayli fazla olan Celtics’in böyle bir hamleye ihtiyaç duyması 76ers’dan çok daha düşük bir ihtimal. 76ers’ın savunmada iyi işler yapan kadrosuna Paul George’u monte ettiğinizi hayal edin. Doğu’da kalan bir LeBron’un bu takıma karşı kazanma ihtimali ne olur?

Ev gibisi yok

Indiana Pacers günlerinde takas olasılığı ortaya çıktığından beri Paul George’un Los Angeles aşkını bilmeyen kalmadı. Evine geri dönmek için can attığı kesin fakat sadece kaybetmek için dönmek istemiyor. Şimdiden 2 süper stara max kontrat verebilecek maaş boşluğuna sahip olan Los Angeles Lakers, Paul George ve LeBron James ikilisini yaratmak için can atıyor. Yaz döneminde Paul ve LeBron’un Los Angeles’da bir araya gelerek bu opsiyonu masaya yatıracağından bahsetmiştik. LeBron bir kez daha kaderini Paul’ün ellerinde bulacak. Yanlarına üçüncü bir süper starı ekleme imkanları da var. Kawhi Leonard takas talep ettiği andan itibaren Magic Johnson dört bir yandan bu olasılığı kovalıyordur. Bir hayalperestin dünyasında ise, Golden State Warriors ile devam etmek istediğini belirten Kevin Durant‘ın ligin dengelerini normale çevirmek için Lakers’da yeni bir üçlü yaratma isteği yatıyor. Bu elbette imkansıza yakın.

Sonuç olarak Paul George’u kağıt üzerinde yaklaşık 5 takıma eforsuz oturtabiliyoruz. Elbette gerçek hayatta takım kimyası bu kadar kolay yakalanmıyor. Süper starın Russell Westbrook ile birliktileğini devam etme kararını vererek Oklahoma City Thunder’da kalması da yüksek bir ihtimal. Böyle bir durumda yine diğer bahsettiğimiz senaryolar LeBron James için bir anda daha az çekici hale gelecek.

LeBron James’in yazı olabilir fakat başarının anahtarı Paul George.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nba awards

Moda Anlayışının Öldüğü Gece: NBA Awards 2018

celtics

Kawhi Leonard ile Takas Problemi!