in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YORUMSUZYORUMSUZ

Tyronn Lue Kyrie İçin Elinden Geleni Yapmış

Onu Kaybetmek İstemeyiz

Tyronn Lue Kyrie’nin Gitmemesi İçin Çok Çabalamış

Geçtiğimiz yaz Cleveland Cavaliers için fazlasıyla zorlu ve yorucu geçti. NBA finallerinde Golden State Warriors’a kaybetmeleri, takımın genel menajeri David Griffin’in görevine son verilmesiyle çok önemli bir zaman aralığında takımın GM’siz kalması ve her şeyin ötesinde takımın “geleceği” diyebileceğimiz Kyrie Irving’in başka bir takıma takasını istemesi. Belki de tüm yaz boyunca en çok üzerinde durulan konu buydu ve sonunda Kyrie muradına erip Boston Celtics ile sözleşme imzaladı. Bu olayın üzerinden haftalar hatta aylar geçti ancak hala yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz.

Kyrie’nin takas edilmeyi istemesinin birden fazla sebebi vardı ancak en öne çıkanı; LeBron’un “yancılığından” kurtulmak isteyip, bir takıma liderlik etmek istemeseydi. Sezonun ortalarına yaklaştığımız bu günlerde istediğini başarmış gibi de gözüküyor, ancak bu ayrılığa fazlasıyla karşı çıkan bir isim varmış. Evet doğru bildiniz: Koç Lue.

ESPN’den Dave McMenamin’in haberine göre: Koç Tyronn Lue; Kyrie Irving, LeBron James ve takımın arasındaki ilişkileri düzeltmek için elinden geleni ardına koymamış. Söylenenlere göre Tyronn Lue, o dönem takımın Genel Menajerliğine yeni getirilen Koby Altman’a fazlasıyla ısrar etmiş.

Bu tarz bir adamı elinden kaçırmak istemezsin. Oyuncular takımlarla zaman zaman sorunlar yaşarlar ancak bunlar çözülemeyecek şeyler değil. Bunu çözmeliyiz. Geçmişte benim de Lakers’da oynadığım dönemde Kobe Bryant, Lakers’tan takasını istemişti ancak onlar buna izin vermedi. Kyrie de böyle bir oyuncu, onu kaybetmek istemeyiz.

Bu çabalara rağmen Kyrie Irving bavulunu toplayıp soluğu Boston Celtics’te aldı ve şu an doğunun zirvesinde yer alıyor. Doğunun tepe takımları arasında gerçekleşen bu takas sezon sonu geldiğinde dengelerde ne gibi bir değişiklik yaratır ?

Yazar: Ertan Dunar
Editör: Okan Burhan

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?