tyronn lue
in ,

YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Tyronn Lue: “Fazla Büyütülüyor”

Bütün yıldızlar bunu yaptı.

Lue’ya Göre LeBron’un Aldığı Süre Normal

LeBron James NBA’de 15. sezonunu geçiriyor ve şu an 33 yaşından gün almış bir yıldız. Bir çoğuna göre hala ligin en iyi oyuncusu. Ve inanması güç olsa da bu sezon maç başına 37.9 dakika ortalama ile parkede en çok kalan oyuncu konumunda. Durum böyle olunca insanlar bunu çok fazla konuşur hale geldi ve Detroit Pistons maçı sonrası konu Cleveland Cavaliers koçu Tyronn Lue’ya soruldu ve anlaşılan o bu durumu pek de garipsemiyor.

Michael Jordan 39 yaşındayken ben de ligdeydim ve o maç başına 37 dakika oynuyordu. Karl Malone 37 yaşındayken maç başına 38 dakika sahada kalıyordu. Magic Johnson, Kareem Abdul-Jabbar, Kobe Bryant. Bunların hepsi aynı şeyi yaptı. Eğer gelmiş geçmiş en iyilerden biriysen; bazen uzun dakikalar sahada kalır bazen ise tıpkı bu gece olduğu gibi dinlenirsin.

Detroit karşısında rahat bir galibiyet alan Cavaliers’ta LeBron, 27 dakikayla sezonun en az parkede kaldığı maçını geçirdi. Oynadığı sürelerle ilgili bir soru King’e sorulduğunda ise şu cevabı verdi:

Bazen oynadığım süreler çok konuşuluyor, aslında bu çok büyütülecek bir konu değil. Ancak günün sonunda böyle bir galibiyet almamız herkesin yararına. Sadece benim değil. Herkesin.

Cleveland sezona pek de iyi bir başlangıç yapamadı ancak doğu finali için halâ en büyük adaylardan biri oldukları kuşkusuz. Sizler ne düşünüyorsunuz, LeBron normal sezonda bu kadar süre alırsa play-offlar geldiğinde durumu nasıl olur?

Yazar: Ertan Dunar
Editör: Okan Burhan

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deron

Deron Williams NBA’de Değil Fakat Bunu Pek Umursamıyor

lakersbulls

Lakers 103 – Bulls 94