gsw
in ,

Warriors Dur Durak Bilmiyor!

Oyuncular sıradaki maça yeni bir sayfa gözüyle bakıyor.

Hep İleri!

Batı konferans finallerinin ilk maçında deplasmanda zorlu rakibini mağlup ederek seride 1-0 öne geçen Golden State Warriors, sıradaki maç için oldukça hazır görünüyor.

Şampiyon unvanını korumak isteyen takımın yıldız oyuncusu Klay Thompson takımın rahatlayıp rahatlamadığı sorusunu “ Hayır, ve bu şekilde düşünmüyoruz. Bu bizim için bir tuzak. Üzerimizde hala ilk maç ki kadar baskı var.” diye cevapladı.

Normal sezonu birinci sırada bitiren Houston Rockets’ı yendikleri maçta 37 sayı atarak maçın kahramanı olan Kevin Durant de Klay Thompson ile aynı görüşteydi.

Bunun bizim için büyük bir momentum değişikliği yarattığını zannetmiyorum. Houston her yerde kazanabilir. Bunu normal sezona kanıtladılar. Unutmamalıyız ki bu 4 galibiyet alanın kazandığı bir seri. İlk maçı kazanmamız bizi finallere taşımaz.

Takımın beyni Stephen Curry ise “ Yeni bir sayfa açtık. Daha fazla ilk maçı düşünemeyiz çünkü bu maç geçmişte kaldı. İlginç gelebilir ama şampiyon olmak istiyorsanız bu şekilde düşünmeniz gerekiyor. Maç 48 dakikadır. İlk maç geride kaldı ve sırada yeni bir 48 dakika var. Bu 48 dakika 0-0’lık skorla başlayacak. Yani ilk maç ki galibiyetimizin şu anki duruma etkisi yok.” şeklinde yaptığı açıklamalarla takımının ilk maçı çoktan unuttuğu fikrinde.

Oyuncularının açıklamalarına ek olarak koç Steve Kerr de takımının sıradaki maça hazır olduğunu söyledi. Eğer sıradaki maçı alırlarsa da önemli bir avantaj kazanacaklarını da ekledi.

Sanırım bu motivasyonları onların neden ligin en iyileri olduklarını ve neden son 3 sezonun 2’sinde şampiyon olduklarını açıklıyor.

Yazar: Eren Şahin

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

doncic

Draft Sıralamaları Belli Oldu!

lebron james

Bu Sefer Tarih LeBron’un Yanında Değil